HaberlerSamsun eğitimine darbe vurur

Samsun eğitimine darbe vurur

Samsun Eğitim Derneği Başkanı Emin Kırbıyık, İlkadım İlçesi İstasyon Mahallesi'ndeki bazı okulların taşınacağını iddiaları eleştirerek, 'Böyle bir gelişme yaşanırsa Samsun'un eğitim ve kültür hayatına darbe olur' dedi.

Samsun eğitimine darbe vurur

Samsun Eğitim Derneği Başkanı Emin Kırbıyık, İlkadım İlçesi'ndeki Kız Teknik Lisesi, 19 Mayıs Lisesi, Ticaret Lisesi, Erkek Sanat Enstitüsü, İmam hatip Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi'nin bölge dışına taşınacağı iddialarını eleştirdi.

YENİ KURUMLAR AÇILABİLİR

Bölgedeki eğitim kurumlarının şehir ile bütünleştiğine dikkat çeken Kırbıyık, "Bu okullar o yöreleyle bütünleşmiş durumda.
Ayrıca bu okullardan mezun olan kişilerin okullarıyla ilgili anıları yakın eğitim tarihimizin önemli öğelerindendir. Bu yöre okullarının şehir içinde olmasının en büyük yararı bu okullarda öğrenimlerine devam eden öğrenciler, hem okulda hem de okul çevresindeki halkla iç içe olmaları sebebiyle kendilerini yaşama hazırlamaktadır. Bu okul kitlesinin bu yöreden kaldırılması Samsun'un eğitim ve kültürüne vurulan darbedir. Artan öğrenciler için yeni planlanan yerlere eğitim kurumları açılabilir. Bu okulların bu bölgeden kaldırılmasına karşıyız" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}