Samsun Haber: İsyan eden Samsunlu babaya GHSİM'den cevap

Samsun Haber: Samsun Su Sporları Kulübü yüzücüsü Umut Ata Akbaş'ın babası Abdurrahman Akbaş, oğluna lisans kumpası kurulduğunu öne sürerek, isyan etmişti. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, baba Akbaş'a cevap vererek, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti

İsyan eden Samsunlu babaya GHSİM'den cevap

BABA AKBAŞ'IN İDDİALARI

Samsun Su Sporları Kulübü yüzücüsü Umut Ata Akbaş, 2012 yılında başladığı yüzmede, yeteneği ve Türkiye dereceleriyle milli takıma göz kırparken yaşadığı lisans sorunuyla sporu bırakmak zorunda kaldı. 2010 yılında mahkeme kararıyla Umut Ata'nın 2005 olan doğumunu gerçek yaşı olan 2004'e çevirdiklerini belirten baba Abdurrahman Akbaş, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün (GHSİM) oğlunun eski lisansını iptal ederek, kimlik ve lisansında ikilem yarattığını ve Umut Ata'nın milli takıma girmesinin engellendiğini öne sürmüştü. Baba Abdurrahman Akbaş'ın iddialarına Samsun GHSİM'den cevap geldi.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Lisans işlemlerinin 'Sporcu Sicil Lisans Yönetmeliği' gereğince yapıldığını belirten Samsun GHSİM Şube Müdürü Aşkın Atan, "Yaş düzeltmeler ile ilgili yönetmeliğin 10'ncu maddesinde, 'Tescil, vize ve transfer işlemlerinde sporcuların yaş düzeltmeleri kabul edilmez' olduğu açıkça yazılıdır. Yönetmeliğimizin bu maddesine istinaden mahkemedeki değişiklik lisansta işleme konulmamıştı. Dinamik bilgi sisteminde doğum tarihine hiçbir şekilde müdahale yapılamamaktadır. Doğum belgesi olmasına rağmen buna uyulmadığı ve eski lisansın iptal edildiği söylemi gerçeği yansıtmamaktadır. İl müdürlüğümüzün işlemleri tamamen kurallara uygundur" şeklinde konuştu.

Tugay BAŞSANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

1 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

 Samsun kış turizmine hazır

2 Samsun kış turizmine hazır

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

3 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Söz Erkurt Tutu'da

4 Söz Erkurt Tutu'da

Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

5 Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

6 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

Yeter ki Samsun'da olsun!..

7 Yeter ki Samsun'da olsun!..

'Piri Reis' 'Haber'de

8 'Piri Reis' 'Haber'de

 Yerli otomobile farklı yorum

9 Yerli otomobile farklı yorum

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

10 TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'


SIRADAKİ HABER