HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da geçmişle bugünü buluşturan proje

Samsun'da geçmişle bugünü buluşturan proje - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi tarafından 15 Temmuz Şehitler Tepesi'nde yapılan Sancaktepe Projesi hızla ilerliyor. Çalışmaları inceleyen Başkan Osman Genç, şehri tarihi ve turistik zenginlik katacak projede geçmişle bugünü buluşturduklarını ifade etti.

Samsun'da geçmişle bugünü buluşturan proje

Canik Belediye BaşkanıOsman Genç, 15 Temmuz Şehitler Tepesi'nde çalışmaları yürütülen Sancaktepe projesini yerinde inceledi.

Bir sosyal yaşam projesi olan çalışma kapsamında 22 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen proje çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Genç, kafeterya, müze, ahşap yürüyüş yolları, yeşil alan, meydan ve Şehitler Anıtı'nın yer alacağı proje kapsamında 15 Temmuz Şehitler Tepesi'ne özel ışıklandırma sistemleriyle birlikte dev Türk bayrağının da dikileceğini ifade etti.

TARİHİ DOKUYA UYGUN PROJE

Samsun'un en önemli mekanlarından olan Toptepe Tümülüsü'nün park ve eğlence merkezine dönüşeceğine işaret eden Başkan Genç, "Anıtlar Kurulu ile ortaklaşa yaptığımız çalışma sonucunda bu büyük projemizi inşallah yakın zamanda şehrimize kazandıracağız. Bu projeyi uygulayarak buradaki tarihteki dokusuna uygun olarak tarihi yaşatırken, geleceği inşa ediyoruz. Yani tarihle bugünü buluşturuyoruz. Burası Samsun'un tamamının görülebildiği tek yer. İnşallah çalışmaları hızla devam eden projemiz tamamlandığında Samsun'a gelen turistlere, vatandaşlarımıza hizmet verecek" dedi.

ŞEHRE YENİ BİR TURİZM MERKEZİ

Projenin hayata geçmesiyle birlikte 15 Temmuz Şehitler Tepesi'nin çekim merkezi olacağına da işaret eden Başkan Genç, "İlçemiz sosyal yaşam alanları yönünden zengin, tarihi ve mistik dokusu ile daha çok ön plana çıkacak. Yaptığımız diğer sosyal, kültür ve turizm yatırımlarıyla ilçemizi Karadeniz Bölgesi'nin en cazip yerlerinden biri haline getirdik. İnşallah Sancaktepe Rekreasyon projesini de yaptığımızda burası tam bir çekim merkezi olacak. Şehrimiz önemli bir turistik tesise daha kavuşacak. Böyle büyük bir projeyi hayata geçirmemizde önümüzü açan ve Anıtlar Kurulu'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}