HaberlerEvlilik hazırlıklarına yeni içerik eklendi

Evlilik hazırlıklarına yeni içerik eklendi

Türk toplumundaki geleneksel nikah-düğün hazırlıkları artık farklı boyutlara taşınıyor. Evlenecek çiftler hazırlık aşamalarına estetik çalışmalarını da dahil etmeye başladı.

Evlilik hazırlıklarına yeni içerik eklendi

Uzmanlar, insan hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birinin evlilik olduğunu belirterek, bu özel güne hazırlanırken sadece ailelerin değil, evlenecek çiftlerin de iddialı ve hummalı bir süreç içine girdiğini söylüyor.

Artık gelin ve damadın düğün telaşına estetiğin de eklendiğini ifade eden Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, "Özellikle çekilecek fotoğraflarda hoş bir yüz ifadesi çok önemlidir. Bu fotoğraflar yıllarca, kuşaklarca saklanacak değerde olan hatıralardır. Bu sebeple yüzün tam ortasında olması sebebiyle ahengi sağlayan burun için talepler oldukça fazla. Bu operasyon için nikah veya düğün tarihinden en az 3 ay önce gerçekleştirilmesi cerrahi açıdan çok önemli" dedi.

Gelinlik modelleri içinde straplez ya da degaje olanların daha çok rağbet gördüğünü belirten Özcan, "Tercihini bu yönde kullanan gelin adayları için göğüs dekoltesi ayrı bir önem kazanmaktadır. Göğüs estetiği operasyonunun da planlanan düğün gününden en az 2 ay önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve bel, kalça, omuz genişliği, göğüs kafesinin ölçülerinin oranı dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Kullanılan meme protezlerinin farklı çeşit ve ölçülerde olanları vardır. Amaç, en güzel ve doğal meme kıvamına ulaşabilmektir. Protez büyüklüğünde kesin ölçüler operasyon sırasında netleşir" şeklinde konuştu.

Son yıllarda ameliyatsız bölgesel incelme tekniklerinin revaçta olduğunun da altını çizen Özcan, "Nikah ve düğün tarihleri yaklaştığında kadın veya erkek bölgesel incelme anlamında bir arayış içine giriyor. Bayanların daha zarif erkeklerin ise daha fit görünebileceği ameliyatsız bölgesel incelme uygulamalarına nikah gününden en az 2,5 ay önce başlanması gerekmektedir. Burada önemli olan yaşa, cinsiyete ve bedene uygun hareket, beslenme ve yeterli su alımının ihmal edilmemesidir. Nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırıyorum diyerek düzensiz beslenmek uygulamada parçalanan yağ hücrelerinin geri alınması demektir" dedi.

SIRADAKİ HABER
}