Konya haber: Beyşehir'de hafriyat kamyonlarına sıkı takip

Konya haber: Konya'nın Beyşehir ilçesinde, zabıta ekipleri tarafından şehrin değişik noktalarına gelişigüzel moloz ve hafriyat döken araçlar sıkı takip altına alındı.

Beyşehir'de hafriyat kamyonlarına sıkı takip

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, ilçe merkezinde hafriyat kamyonlarının gelişigüzel yerlere inşaat atığı moloz ve hafriyat dökmemesi için mercek altına alındığı belirtildi. Beyşehir'de hafriyat ve moloz dökülebilecek tek alanın evsel atıkların döküldüğü çöp toplama merkezi çevresinde oluşturulan saha olduğunun belirtildiği açıklamada, bunun dışındaki alanlara gelişigüzel hafriyat ve moloz döken kamyonlara ya da ilgili firmalara cezai işlem uygulanacağı hatırlatıldı.
Açıklamada, 'Beyşehir Belediye Başkanlığımız tarafından, çevre sağlığının olumsuz etkilenmemesi ve yer açısından uygun olması nedeniyle Şamlar Mahallesi yolu üzerindeki çöp sahasındaki derin çukurlar dışındaki alanlara moloz ve hafriyat dökülmesi yasak olup, bu konunun takibi konusunda Zabıta ekiplerimize denetim ve kontrol talimatı verilmiştir. Bu kapsamda, hafriyatların gelişigüzel yerlere dökülmemesi konusunda ilgililerden hassasiyet beklemekteyiz. Özellikle, son dönemde kentteki değişik noktalar ile birlikte Beyşehir Gölü kıyılarına da hafriyat ve moloz döküldüğü tespit edilmekle birlikte, bu durumun kıyı ve çevre kirliliğine olan olumsuzluklarını üzülerek müşahede etmekteyiz. İnşaat atık ve artıklarını, bunların toplanmasına veya depolanmasına özgü yerler dışına atan kişiye 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 18'inci maddesi gereğince 227 ila 6 bin 989 lira, inşaatı yürüten tüzel kişi adına atılması halinde ise 227 ila 11 bin 658 lira arasında değişen idari para cezaları öngörülmektedir. İlgililerin cezalı durum ve yasal takiple karşı karşıya kalıp mağdur olmaması için bu konudaki belirtilen kurallara uygun olarak hareket etmelerini bekliyor ve istirham ediyoruz. Bu konuda taviz verilmesi kesinlikle söz konusu değildir' ifadeleri kullanıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

1 Van'da uyuşturucu operasyonu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

2 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Rüzgar, evi uçurdu

3 Rüzgar, evi uçurdu

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

4 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

5 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

6 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

7 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

8 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

BAL'da şampiyonluk yarışı kızışıyor

9 BAL'da şampiyonluk yarışı kızışıyor

Bir kere daha...

10 Bir kere daha...


SIRADAKİ HABER