Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsunlular buraya akın ediyor

İlkadım Belediyesi'nce Sahil Yolu Kurtuluş Parkı'nda bin metrekarelik alanda düzenlenen Karadeniz'de ilk ve tek olan 'İlkadım 1. Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'ne Samsunlular yoğun ilgi gösteriyor.

Samsunlular buraya akın ediyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı özel bir organizasyonla taçlandıran İlkadım Belediyesi, Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği ile çocuklara unutamayacakları bir gün geçiriyor.

YAVUZ BAHADIROĞLU'NUN ÇOCUKLARLA SÖYLEŞİSİ

Etkinliğin ilk gününde çocuklarla söyleşi yapan ünlü tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, küçük yaşlarda kitap okumanın insan hayatına sağladığı katkılardan bahsetti. Kendisinin çok küçük yaşlarda kitap okumaya başladığını anlatan Yavuz Bahadıroğlu, 'Kitaplar, sizlerin bilgi dünyasını genişletir ve böylece duygularınızı ve düşüncelerinizi daha iyi ifade etmenize, yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar. Okuyacağınız kitaplar, kelime dağarcınızı geliştirerek, pratik düşünmenize ve derslerinizde daha başarılı olmanıza katkı sağlar. Nasıl her gün beslenmemiz için gıda alıyorsak, ruhumuzu da kitap okuyarak besleyelim. Bol bol kitap okuyalım' dedi.

PEDOGOG AYŞEN OY'DAN ANNE VE BABALARA TAVSİYELER

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun söyleşisinin ardından Pedogog Ayşen Oy yetişkinlere özel, çocuk ve aile ilişkileri üzeri söyleşide bulundu. Pedogod Ayşen Oy, anne ve babalara çocuk psikolojisi, çocukların aile içindeki davranışları, çocuklarla sağlıklı iletişim kurmak, tutumların çocuklar üzerindeki etkisi, çocuklara sınır koymak ve disiplin vb. konularda ebeveynlere uyarılarda bulunarak bazı ipuçları verdi.

HER GÜN DOP DOLU ETKİNLİK

Aileleriyle birlikte çocuk kitapları standını ziyaret eden çocuklar, daha sonra belediyenin ücretsiz olarak sunduğu şişme oyun parkındaki zıp-zıp, kaydırak ve tırmanma oyun guruplarında hoşça vakit geçiriyor. Çocuklara özel olarak hazırlanan 18-24 Nisan tarihleri arasındaki 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'nde kitap okuma etkinlikleri, yazar söyleşileri, animasyon gösterileri, şişme oyun parkı, çizgi film maskotları, balon şov, illüzyonist gösterileri gibi birbirinden farklı gösteri ve etkinlikler yer alıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsunsporda revizyon

2 Samsunspor'da revizyon

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

4 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

5 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun yolunda faciadan dönüldü

6 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

7 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

Samsundan önemli uyarı Bu karar balıkçılığı bitirir

8 Samsun'dan önemli uyarı: Bu karar balıkçılığı bitirir

Define merakı sonu oldu

9 Define merakı sonu oldu!

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

10 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı