Samsun Haber: Samsun'dan Külliye'ye anlamlı hediye

Samsun Haber: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan minyatür 16 Türk devleti askerini heykelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etti

Samsun'dan Külliye'ye anlamlı hediye

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan minyatür 16 Türk devleti askeri heykelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Karaaslan’ın Samsun Olgunlaşma Enstitüsü ziyareti esnasında gördüğü folklorik bebek minyatürlerinin Türk devleti askerlerine uyarlanması fikri üzerine hazırlanan heykeller, AK Parti Genel Merkezi’nde büyük ilgi gördü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi merdivenlerine yerleştirilmiş 16 Türk devleti askerinden oluşan minyatürler, Karaaslan ve Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Fatma Arslan tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildi.

SAMSUN'DA YAŞATILIYOR

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Selçuklu kıyafeti giyen Can Deniz Arslan, Karaaslan ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Anadolu Selçuklu koleksiyonuna ait ‘1071 Malazgirt'ten 1299 Söğüt'e’ adlı kitabı da hediye etti. Erdoğan, anlamlı hediyelerden dolayı teşekkür etti.

Anadolu’nun geleneksel sanatlarını yaşatmak için koleksiyonlar hazırlayan ve arşiv çalışmaları yürüten Samsun Olgunlaşma Enstitüsü, yurtiçinde ve yurtdışında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Konya'da fener alayı coşkusu

2 Konya'da fener alayı coşkusu

Palet deposunda yangın

3 Palet deposunda yangın

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

4 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

6 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü


SIRADAKİ HABER