Van haber: Mahalle halkı ilk defa asfaltlı yolla tanıştı

Van haber: Van Büyükşehir Belediyesinin kentin dört bir yanında başlattığı asfalt çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor.

Mahalle halkı ilk defa asfaltlı yolla tanıştı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatları doğrultusunda cumhuriyet tarihinin en büyük yol yatırımını gerçekleştiren Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınar ilçesinin kırsal kesimlerini ilk defa 6,5 metre genişliğindeki sıcak asfaltlı yollarla buluşturdu. Bu kapsamda ilçenin en ücra noktasına kadar sıcak asfalt götüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler; yol genişletme, yarma, dolgu, menfez, kanal ve asfalt çalışmalarını Hamurkesen, Işıkpınar, Hacıköy, Akbulut ve Günbaşı grup yolları ile Bozyiğit, Savacık ve Ongün mahallelerinde sürdürüyor. Toplam 42 kilometrelik yol çalışmasının yüzde 65'i tamamlanırken, çalışmalar belediyeye yaklaşık 9,5 milyona mal olacak.
Bitirilme tarihinden yaklaşık iki ay önce teslim edilmesi planlanan çalışmalar, vatandaşların da takdirini topluyor. İlk defa bu kadar geniş yollara kavuştuklarını ifade eden Akbulut Mahallesi sakinlerinden Erol Oskay, Van Büyükşehir Belediyesi yönetimine ve çalışanlarına teşekkür etti. Oskay, '15-20 yıl aradan sonra ilk defa mahallemizin yolları asfaltlanıyor. Daha önce yapılan asfalt çalışmaları maalesef kalitesiz malzeme kullanımından dolayı çok da işe yaramadı. Ama şu an yapılan çalışmalar gayet güzel. Çalışmalardan dolayı belediye çalışanları ve yönetimine teşekkür ediyoruz' dedi.
Mahalle sakinlerinden Levent Çelik de, belediyenin çalışmalarından çok memnun olduklarını belirterek, 'Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz' diye konuştu.
Öte yandan, ilçe genelinde bu yıl toplamda 73 kilometre sıcak asfalt çalışması yapılırken, 105 kilometre ikinci kat sathi kaplama asfalt çalışması ise tamamlandı.

Mahalle halkı ilk defa asfaltlı yolla tanıştıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

1 Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

Bursa'da 30 ayrı suçtan aranan sabıkalı hırsız 2 polis memurunu pompalı ile yara

2 Bursa'da 30 ayrı suçtan aranan sabıkalı hırsız 2 polis memurunu pompalı ile yara

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanının istifa ettiği iddiası sosyal medyayı sa

3 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanının istifa ettiği iddiası sosyal medyayı sa

TESKİ, Hayrabolu Kaymakamını ağırladı

4 TESKİ, Hayrabolu Kaymakamını ağırladı

Japonlar Tekirdağ'ı unutmadı

5 Japonlar Tekirdağ'ı unutmadı

Şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu

6 Şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu


SIRADAKİ HABER