Muş haber: Atatürk Bulvarı geçici asfalt için hazırlandı

Muş haber: MUŞ (İHA) – Muş Belediyesi ekipleri, Atatürk Bulvarı'nda geçici asfalt kaplama yapmak için hazırlıklarını yaptı.

Atatürk Bulvarı geçici asfalt için hazırlandı

Kentte içme ve yağmur suyu ile kanalizasyon hatlarının tamamen yenilenmesi için başlatılan çalışmalar son hız devam ediyor. Yaklaşık 15 noktada çalışma yürüten ekipler, şehrin en büyük sorununu tamamen ortadan kaldırmak için özverili bir çalışma sergiliyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Atatürk Bulvarı'nda kazı ve döşeme çalışması tamamlandı. Parsel bağlantılarının da yapıldığı bulvarın geçici asfaltla kaplanması için hazırlıklar yapıldı. Vatandaşların toz, duman ve tahribatlarından fazla etkilenmemesi için bu yıl geçici çözümlerle yapılacak olan İstasyon Caddesi'nin üst yapısı, gelecek yıl tamamen yenilenecek.
Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, 'Altyapı projesi kapsamında bu yıl başlattığımız çalışmalar aralıksız devam ediyor. Şu an itibariyle ilimizin birçok bölgesinde kazı ve döşeme çalışmaları yapılıyor. Özellikle İstasyon Caddesi'ndeki çalışmaları çok önemsiyoruz ve titizlikle takip ediyoruz. Vatandaşların yoğunlukta olduğu caddenin kazı ve döşeme çalışmalarının bir an önce tamamlanması için birçok ekibi buraya yönlendirdik. Herhangi bir sorun yaşanmadan kazı çalışmalarının tamamlandığı bölgeleri geçici asfaltla kaplıyoruz. Kurban Bayramı öncesi kazı çalışmaları tamamlanan İstasyon Caddesi'nin sağ şeridini asfaltladık. Atatürk Bulvarı'nda da doğalgaz dahil tüm hatların döşenmesinin tamamlanması ile asfalt hazırlıkları yapıldı. İstasyon Caddesi, altyapı projesinin en sıkıntılı şekilde ilerlediği yerlerin başında geliyor. Araçların ve vatandaşların ağırlıklı olarak kullandığı bu yolda ister istemez bazı aksaklıklar olabiliyor. Çalışmaların tamamlandığı sağ şeridi asfaltla kapladık. Sol şeritte kazı ve döşeme çalışmaları devam ediyor. Buradaki çalışmaların da tamamlanması ile kış mevsimi öncesi geçici asfalt yapacağız. Gelecek yıl İstasyon Caddesi'nin bir bütün olarak yenileneceği projemizi uygulayacağız. Bu zorlu süreçte halkımızın desteğine ihtiyacımız var. İnşallah bugün katlandığımız bu zorlukların yarın sefasını hep birlikte yaşayacağız' dedi.

Atatürk Bulvarı geçici asfalt için hazırlandıEN ÇOK OKUNANLAR

Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

1 Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

2 Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

3 Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karot raporuyla karanlığa mahkum oldu

4 Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karot raporuyla karanlığa mahkum oldu

Kırıkkale'de huzur uygulaması

5 Kırıkkale'de huzur uygulaması

Kayseri'de terör operasyonu: 1 gözaltı

6 Kayseri'de terör operasyonu: 1 gözaltı

Erzurum'da şüpheli çanta fünyeyle patlatıldı

7 Erzurum'da şüpheli çanta fünyeyle patlatıldı

Dadaşlardan Palandöken'de 'Bir gece Afrin'e girebiliriz' türküsü

8 Dadaşlardan Palandöken'de 'Bir gece Afrin'e girebiliriz' türküsü

Aydın'da yangın paniği

9 Aydın'da yangın paniği

Isınmak için yaktığı soba canından etti

10 Isınmak için yaktığı soba canından etti


SIRADAKİ HABER