HaberlerHakan Aysev'i tanıyamayacaksınız!

Hakan Aysev'i tanıyamayacaksınız!

Opera sanatçısı Hakan Aysev, bir süre önce geçirdiği mide küçültme operasyonu sonrası fit görüntüsüyle görenleri şaşırttı.

Hakan Aysev'i tanıyamayacaksınız!

Opera sanatçısı Hakan Aysev, 10 ay önce mide küçültme ameliyatı oldu ve 148 kilodan 88 kiloya düştü.

Katıldığı bir etkinlikte görülen Aysev, ameliyat sonrası verdiği kilolarla dikkat çekti. Opera Sanatçısı Hakan Aysev 150 kiloya yaklaşınca mide küçültme ameliyatı olmuştu.

İşte sanatçının son hali:

HAKAN AYSEV KİMDİR?

Hakan Aysev Türk opera sanatçısı ve tenordur. Eğitimine 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı'nda başladı. 1987'de 6. Belvedere Şan Yarışması'nda En İyi Genç Şarkıcı ödülünü alarak final konserine katıldı. 1988'de mezun olduktan sonra Viyana'ya gitti ve Mozart'ın Cosi fan tutte operasındaki Ferrando rolü ile Avusturya, Hollanda ve Almanya'da turneye çıktı.

1989 yılının temmuz ayında Salzburg Festivali kapsamında Haydn'ın Acis ve Galatea, Offenbach'ın Les Bavardes operalarında başrolü seslendirdi. Eylül ayında Viyana Devlet Operası'na giren sanatçı , aynı yıl aralık ayında R. Strauss'un Rosenkavalier operasındaki tenor rolü ile sahneye ilk kez çıktı. 1990 yılında Viyana Devlet Operasının kadrolu sanatçısı oldu. Bu arada Luciano Pavarotti'nin öğrencisi oldu. Zaten Luciano Pavarotti'ye benzediği için Türk Pavarotti olarak anılmaktadır. 1991 yılında Koblenz Devlet Operasına katıldı ve birçok eserde rol aldı.

1992'de Katia Ricciarelli ile opera-gala konseri verdi. 1995-1997 yılları arasında Darmstadt Devlet Operasında majör rolleri üstlendi. 1997'nin mart ayında Norveç'te Rigoletto, ağustosta Fransa'da Carmen operalarında sahneye çıktı. Sanatçı bugüne kadar Düsseldorf, Texas, Basel, Bern, Heilderberg operalarında da misafir sanatçı olarak yer aldı. Ayrıca 1997'de Verdi/Requiem'in CD kaydını yaptı.

1998'de Frankfurt'ta ikinci CD kaydını yaptı. Fransa'da Wozzec operasında yer aldı. Basel'de Othello operasında yer aldı.Bulutsuzluk Özlemi ile rock-opera konserini gercekleştirdi. 1999'da Nilüfer ile sahneye çıkan Aysev, ayrıca Tiflis Senfoni Orkestrası eşliğinde Ağrı Dağı Efsanesi'nde rol aldı. 5. ve 6. Bilkent Anadolu Müzik Festivali'ne solist olarak katıldı. 2000-2002 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.

Hakan Aysev halen İstanbul Opera ve Balesi sanatçısı olarak gorevini sürdürmektedir. 2007 yılında Show TV'de yayınlanan Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada Serap Ezgü'nün koçluğunu üstlenmiştir. Ayrıca 2008 yılından beri Haliç Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir.hakan aysev opera  


SIRADAKİ HABER
}