Paris haber: Fransa'daki temaslarını tamamlayan TBMM heyeti Türkiye'ye dönüyor

Paris haber: TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu heyeti, Fransa'da 4 gün süren incelemelerini ve araştırmalarını tamamlayarak ülkeden ayrıldı.

Fransa'daki temaslarını tamamlayan TBMM heyeti Türkiye'ye dönüyor

TBMM heyeti, Fransa'da 4 gün süren inceleme ve araştırmalarının ardından bugün Paris Büyükelçiliğinde basın toplantısı düzenledi. Heyet, Türk basın mensuplarına Fransa'daki araştırma ve incelemeleriyle ilgili bilgi verdi. AK Parti Konya Milletvekili ve Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız başkanlığındaki heyetin üyeleri, Fransa'nın bilim ve teknoloji merkezlerinden biri olan başta Saclay olmak üzere Lille kentindeki sanayi ve bilim merkezini ziyaret etti. Komisyon Başkanı Altunyıldız, 'Bu çerçevede OECD Daimi Temsilciliğimizi ziyaret ettik ve Büyükelçimiz Sayın Erdem'den OECD'nin 4'ncü sanayi devrimiyle ilgili son dönemde çıkardığı yayınlar ve yaptığı ülke bazlı çalışmaları sunum olarak alma imkanımız oldu. Aslında OECD'nin de özellikle bu 4'ncü sanayi devrimi ve nesnesel internetiyle etkileşimli robotik teknolojinin üretimde kullanılmasına dair hususları gündemine aldığını ve bu kapsamda özellikle iş gücü kayıplarının elimine edilmesine yönelik çok özel bir çalışma başlattığını gördük' dedi.
Temasları kapsamında Paris'te faaliyet gösteren TÜSİAD, MÜSİAD ve Türk-Fransız Ticaret Odası üyeleri ile de bir araya geldiklerini ifade eden Altunyıldız, 'Ülkemiz ve Fransa arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri ve karşılıklı yatırımları nasıl arttırabileceğimizi ve iş dünyamızın beklentilerini ve taleplerini aldık ve karşılıklı istişare edilmiş oldu bunlar da. Son derece yararlı oldu' diye konuştu.
Dünya enerji ajansını ziyaret ettiklerini ve burada ajansın başkanı Prof. Dr. Fatih Birol'la görüştüklerini ve enerjinin geleceği, enerji teknolojileri, Türkiye'nin son dönemde YKA modeli yenilenebilir enerji konusunda ortaya koyduğu anlayış ve başarılı uygulamalarıyla ilgili fikir alışverişi fırsatı bulduklarını anlatan Altunyıldız, Fransa'daki Türk akademisyenler ve doktora öğrencileriyle de bir araya gelme fırsatı bulduklarını belirtti.
Fransa'daki temaslarını tamamlayan TBMM heyeti Türkiye'ye hareket etti.

Fransa’daki temaslarını tamamlayan TBMM heyeti Türkiye’ye dönüyorEN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Palet deposunda yangın

2 Palet deposunda yangın

Konya'da fener alayı coşkusu

3 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

4 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

6 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

8 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

9 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

10 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER