Samsun Haber: Samsun'da okullarda güvenlik tedbirleri artırıldı

Samsun Haber: Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, il merkezinde 173 okulda güvenli eğitim koordinasyon görevlisi olarak 173 polis memuru, 10 emniyet müdürü ve 11 emniyet amiri/komiserin denetim ve koordinasyonunu sağlamak üzere görevlendirildiğini açıkladı.

Samsun'da okullarda güvenlik tedbirleri artırıldı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüzce ilimizdeki eğitim-öğretim kurumlarında 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak olan eğitim-öğretim döneminde uygulamaya konulmak üzere 2017-2018 eğitim döneminde okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri hazırlanmıştır. Güvenlik tedbirleri ile çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içinde tamamlamaları ve çağın gereklerini uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirmeleri amaçlanmıştır. 

Güvenli eğitim koordinasyon görevlisi: Öğrencilerin ve okulun güvenliği konusunda okul müdürlükleri ile emniyet müdürlüğü arasındaki koordinasyonu sağlamak üzere belirlenmiştir. İl merkezinde 173 okulda güvenli eğitim koordinasyon görevlisi olarak 173 polis memuru, 10 emniyet müdürü ve 11 emniyet amiri/komiser denetim ve koordinasyonunu sağlamak üzere görevlendirilmiştir. 
Okul çevresinde görevlendirilen ekip: Öğrencilerimizin huzur içerisinde okul gidiş ve gelişlerinin sağlanması, eğitim-öğretim esnasında okul çevresinde güvenliğin sağlanması, okul ile ilgisi olmayan kişilerce rahatsız edilmelerini önlemek amacıyla okul önlerinde ve yakın çevrelerinde okulda 52 ekip görevlendirilmiştir” denildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

2 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'da tavuk hırsızlığı

5 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Ufuk Budak Almanya'da

6 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

8 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de


SIRADAKİ HABER