HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da TIR devrildi! Yol 3 saat trafiğe kapandı...

Samsun'da TIR devrildi! Yol 3 saat trafiğe kapandı... - Samsun Haberleri

Samsun'da cam şişe yüklü bir TIR'ın devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında Samsun Ankara Yolu 3 saat trafiğe kapalı kaldı

Samsun'da TIR devrildi! Yol 3 saat trafiğe kapandı...

Samsun'un Kavak İlçesi'nde meydana gelen kazada, cam şişe yüklü bir TIR'ın devrilmesi sonucu Samsun Ankara Yolu 3 saat boyunca trafiğe kapalı kaldı.

GİRİŞ ÇIKIŞ KAPANDI
Çakallı Mahallesi'nde meydana gelen kazada, Gürcistan uyruklu bir sürücünün kullandığı PB 1048 EB plakalı cam şişe yüklü TIR'ın karşı şeride geçerek devrilmesi sonucu Samsun Ankara Yolu 3 saat boyunca trafiğe kapandı. Kazada TIR sürücüsü dışında herhangi bir yaralı bulunmazken, kazanın yol çalışması bulunan ve tek yol üzerinden gidiş geliş sağlanılan kısımda meydana gelmesi sebebiyle Samsun'a giriş ve çıkış kapanarak uzun kuyruklar oluşmasına sebep oldu.

3 SAAT BEKLEDİLER
Devrilen TIR'ın dorsesinde bulunan binlerce cam şişe yola savrularak trafik akışına engel oldu. Ankara'dan Samsun istikametine devam eden araçlar için trafik, yapım çalışması süren yola taşınarak olağan akış sağlanırken, Samsun'dan Ankara istikametine devam eden yolda bulunan araçlar 3 saat boyunca beklemek zorunda kaldı.

ÇAREYİ ÇEKİRDEKTE BULDULAR
Saatler süren çalışma sırasında neyi beklediklerini ve ne kadar bekleyeceklerini bilmeyen vatandaşlar araçlarından inerek çareyi çekirdek çitlemekte buldu. Bekledikleri süre boyunca, bir TIR'ın devrilmesi sonucu tüm karayolunun mağdur edildiğini öne süren vatandaşlar yoğun kalabalıklar oluşturarak tepki gösterdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Samsun'dan Ankara istikametine devam edemn araçların bulunduğu yolda yaklaşık 13 kilometre kuyruk oluşurken, kaza ile ilgili Jandarma Komutanlığı ekiplerince soruşturma başlatıldı.

Tayfur KARA

 

SIRADAKİ HABER
}