Samsun Haber: Öğrencilere anlamlı destek

Samsun Haber: Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Vural, 'Bu yıl da derneğimizin bilgisi altında bulunan ihtiyaç sahibi çocuklarımızın kırtasiyelerini dağıtmaya devam ediyoruz' dedi.

Öğrencilere anlamlı destek

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği tarafından, yeni eğitim-öğretim yılı öncesi, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Dernek Başkanı Adem Vural, il sınırları içinde 900 öğrenciye kırtasiye malzemesi vermeyi planladıklarını ve 3 günde 221 öğrencinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade etti.

AYNI DUYARLILIĞI BEKLİYORUZ

Ellerinde 300 öğrencilik daha kırtasiye malzemesi bulunduğunu fakat 400'e yakın öğrencinin daha malzeme ihtiyacının olması dolasıyla sıkıntıda olduklarını belirten Vural, "Öğrenci ihtiyaçları sadece kırtasiye ile sınırlı değil. Ayakkabı, okul forması, bot ve mont gibi giyim malzemelerine de çok acil olarak ihtiyacımız var. Ayrıca bir önceki Spor Bakanımız tarafından bize gönderilen 300 adet eşofman dağıtımına da önümüzdeki günlerde devam edeceğiz. Fakat bir o kadar daha eşofmana ihtiyacımız var. Bir de en önemli ihtiyacımız derneğimizin çabaları ile üniversiteyi yeni kazanmış olan ve eğitimine devam eden 48 öğrencimizin acil olarak maddi yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Örnek verecek olursak eski Milletvekilimiz Sayın Binnur Şahinoğlu’nun 3 başarılı evladımızın eğitimini üstlenmesi bize büyük mutluluk vermiştir. Aynı duyarlılığı Samsun’un tüm siyasetçilerinden ve iş adamlarından beklemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

1 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

Söz Erkurt Tutu'da

2 Söz Erkurt Tutu'da

 Samsun kış turizmine hazır

3 Samsun kış turizmine hazır

Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

4 Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

5 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

6 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

Çağrı Ortakaya: 'Taraftarımızı mutlu etmeliyiz'

7 Çağrı Ortakaya: 'Taraftarımızı mutlu etmeliyiz'

'Piri Reis' 'Haber'de

8 'Piri Reis' 'Haber'de

 Yerli otomobile farklı yorum

9 Yerli otomobile farklı yorum

Yeter ki Samsun'da olsun!..

10 Yeter ki Samsun'da olsun!..


SIRADAKİ HABER