Taşeron: Taşeronda son dakika! Taşerona kadro gelecek mi? Erdoğan'dan taşeron açıklaması

Taşeron: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında taşeronla ilgili açıklamalarda bulundu.

Taşeronda son dakika! Taşerona kadro gelecek mi? Erdoğan'dan taşeron açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV canlı yayınında soruları yanıtladı. Taşeron işçilerle ilgili konuşan Erdoğan,"Bu konu tamamıyla şu anda Hükümetimizin gündeminde. Çalışmayı yürütüyorlar. Konuyla ilgili olarak da zannediyorum kısa bir süre içerisinde Sayın Başbakanımız gelinen noktayı açıklayacaktır diye düşünüyorum" dedi. 

Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından sonra gözler Çalışma Bakanı'na çevrildi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATV ekranlarında yayınlanan canlı yayında gündemle ilgili soruları yanıtladı. Erdoğan taşeronla ilgili yaptığı açıklamada işçilerin kadro beklentilerine müjde niteliğinde açıklamalarda bulundu. Taşeron işçileri ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Kadro bekleyen taşeron işçileri ile igili daha önce de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamaları vardı. Sarıeroğlu,"Bizim de geçmiş dönemde yapmış olduğumuz seçimlerde taşeronda ki kardeşlerimize yönelik kamuda bir istihdam imkanı ile ilgili bir beyanımız oldu. Biz AK Parti olarak ne dediysek arkasında durmuş bir iktidarız. Maliye Bakanlığımız ile birlikte bu konu üzerinde çalışıyoruz. Yeni yasama döneminde kısa süre içerisinde bu konu ile ilgili güçlü önemli adımlar atılacak" demişti.EN ÇOK OKUNANLAR

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

1 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

2 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

3 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

4 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı


SIRADAKİ HABER