Çağdaş eğitimin eksikliği hissediliyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Köy enstitülerinin felsefesinden ne kadar uzaklaşmışsak, o kadar gericiliğe yaklaşmışız demektir. Bugün, bu çağdaş eğitim kurumlarının eksikliğini hissediyoruz' dedi

Çağdaş eğitimin eksikliği hissediliyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ve parti yöneticileri, Samsun'da yaşayan, 78 yaşındaki, Köy Enstitüsü mezunu emekli öğretmen Muammer Pektaş’ı evinde ziyaret etti.

66 yıl önce Atatürk'le ilgili gazetelerde yer alan haber kupürleri ve makaleleri biriktirmeye başlayan ve eğitimini tamamlayıp öğretmen olduktan sonra da aynı alışkanlığı devam ettiren Pektaş’ın fuaye alanına çevirdiği evi Akcagöz ve beraberindekileri etkiledi.

TAHRİP EDİLDİ
Akcagöz, "Köy Enstitüleri bizim göz nurumuzdur. Bu okullar, sadece öğretmen yetiştirmedi. Bu okullar, işçi de yetiştirdi, meslek adamı da. Cumhuriyet ışığı, bu öğretmenlerin eliyle yüceltildi. Siz bizim için çok değerlisiniz. Sizin her bir zerreniz Anadolu’ya dağılsa, toprağa düşen her tohum ayrı bir aydınlık meşalesi olur. Bugün görüyoruz ki, eğitim kurumları dejenere edilmiş, tahrip edilmiş. Köy Enstitülerinin felsefesinden ne kadar uzaklaşmışsak, o kadar gericiliğe yaklaşmışız demektir. Bugün, bu çağdaş eğitim kurumlarının eksikliğini hissediyoruz" diye konuştu.

CUMHURİYET PROJESİ
Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Muammer Pektaş ise şunları söyledi: "Biz, köy çocuklarıydık. Bizi köyden aldılar ve aydın bir insan yaptılar. Bu, Cumhuriyet projesidir. Biz, nefesimiz yettiğince, dün olduğu gibi bu gün de aydınlık Cumhuriyet için mücadele vermeye devam edeceğiz. Atatürk Cumhuriyeti’nin ışığını söndürmeye kimsenin gücü yetmedi, yetmeyecek."EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

1 Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

Samsun'da uluslararası yıkım

2 Samsun'da uluslararası yıkım

Samsun'da hareketli gece!

3 Samsun'da hareketli gece!

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

Samsunspor'da tesadüfün böylesi!

5 Samsunspor'da tesadüfün böylesi!

Karadeniz'i sel vurdu!

6 Karadeniz'i sel vurdu!

Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

7 Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

Ölçüyü bilmek gerek

8 Ölçüyü bilmek gerek...

 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi

9 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi

Samsun Otogarı'na yeni müdür

10 Samsun Otogarı'na yeni müdür


SIRADAKİ HABER