Fındık Fiyatları: Fındık fiyatlarında algı operasyonu var

Fındık Fiyatları: TMO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kemaloğlu, 'Üreticinin bir fındık fiyatları beklentisi var. Fındık fiyatları daha iyi olsaydı diye bir beklenti var ama ortada ciddi bir algı sorunu var' dedi.

Fındık fiyatlarında algı operasyonu var

Ordu’da bir otelde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref Fakıbaba’nın talimatıyla fındık alımlarına yeni bir düzenleme getirdiklerini ifade etti.

FINDIKTA ALIMLAR SÜRÜYOR

Bugüne kadar 25 bin üreticiden 60 bin ton fındık randevusu aldıklarını, günlük alım miktarının bin tonu aştığını belirten Kemaloğlu, “İnşallah günlük alım miktarını bin 500-2 bin tona çıkaracağız. Bölgede aktif alım yaptığımız depo sayısı 30’a ulaştı. Sevinerek söyleyebilirim ki alımlar düzene girdi. İnşallah önümüzdeki günlerde alımlar artarak gidecek" dedi.

FINDIK FİYATLARI DAHA YÜKSEK OLABİLİR

Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Kemaloğlu, fındık fiyatlarına tepki olarak ‘fındıklığını kesen veya fındık yakan üretici’ haberlerinin tamamen algı operasyonu olduğuna dikkat çekti. Kemaloğlu, “Ben de bu bölgenin çocuğuyum. Hepimiz fındığı biliriz. Haberlerde fındıklığını kesen kadın haberi gördüm. O kadının kestiği fındık ham fındıklık. Yani orman ağaçlı fındık. O yakıldığı söylenen fındıkların rengine bakılırsa çürümüş fındık. Evet fındık üreticisinin bir fiyat beklentisi var. Fındık fiyatları daha iyi olsaydı diye bir beklenti var. Ama ortada ciddi bir algı sorunu var. Şimdi deniyor ki 'fındık 7-8 lira'. Sormak gerekmez mi hangi fındık? Randımanı 35-40 arası ise 7.5-8 lira olur. Ama TMO kriterlerine göre 50 randıman fındığı benim Karadenizli hemşehrim gidip 7-8 liraya satmaz” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

2 Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

Bitigen'i bitirdiler

3 Bitigen'i bitirdiler

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

4 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

5 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Samsun'da 10 yaşındaki kız çocuğuna taciz

6 Samsun'da 10 yaşındaki kız çocuğuna taciz

Samsunspor'da şok ayrılık!

7 Samsunspor'da şok ayrılık!

Samsun'da yangın, 6 kişi hastanelik oldu

8 Samsun'da yangın, 6 kişi hastanelik oldu

Samsun'da akademisyen 'Öldüğünü' derste öğrendi

9 Samsun'da akademisyen 'Öldüğünü' derste öğrendi

Samsun'a ikinci üniversite geliyor

10 Samsun'a ikinci üniversite geliyor


SIRADAKİ HABER