HaberlerBalık Fiyatları HaberleriHamsi 5 liraya düştü! İşte balık fiyatları

Hamsi 5 liraya düştü! İşte balık fiyatları - Balık Fiyatları Haberleri

Denizlerde av yasağının kalkmasıyla birlikte avlanmaya başlanan yerli hamsi tezgahlarda 5 liraya kadar düştü. Balıkçılar havaların soğumasıyla balık fiyatlarının daha da düşeceğini söyledi.

Hamsi 5 liraya düştü! İşte balık fiyatları

Havaların sıcak olmasına rağmen hamsi çıkmaya başladı. Sezonu 15 liradan açan hamsi 5 liraya kadar düştü. Bu sene bütün balıkların bol olduğunu belirten balıkçılar, havaların soğumasıyla vatandaşların balığa doyacağını vebalık fiyatlarının daha da düşeceğini söylediler.

PALAMUTTA UMUT VAR

Bu sene bol balık beklediklerini belirten Saathane balıkçı esnaflarından Halit Bayrak, "Bu ara yerli hamsi bol miktarda. Hamsi hem iri hem taze. Vatandaşların da hamsiye ilgisi yoğun. Havalar soğusa daha güzel olacak. Hamsi sezona 15 liradan başladı. Bu gün 7 lira. Havalar soğuduğu zaman balık fiyatları daha aşağı düşer. Bu sene bol balık var. Şimdiden belirtileri var.Balık fiyatlarına baktığımızda; mezgit 5 lira, istavrit, 5 lira, barbun 5 lira, çupra 20 lira, levrek 20 lira, somon 14 lira, kalkan 35-40 lira. Balık fiyatları uygun. Palamut sıcaklara rağmen var. Fiyatı düşük. Geçen seneyi aratmayacak diye umuyoruz" dedi. hamsi  


SIRADAKİ HABER
}