HaberlerMaçka Belediyesi'nden Sierra Leone'ye yardım

Maçka Belediyesi'nden Sierra Leone'ye yardım

İnsani Yardım Derneği'nin başlattığı 'Her Belediyenin Bir Su Kuyusu Olsun' kapsamında Trabzon'un Maçka ilçe Belediye Başkanı Koray Koçhan ile İHH Trabzon Şube Başkanı Zühtü Kalma, Sierra Leone'de 'Kardeşlik Su Kuyusu' açmak için protokol imzaladı.

Maçka Belediyesi'nden Sierra Leone'ye yardım

İHH Trabzon Şube Başkanı Zühtü Kalma, İHH Maçka Şube Başkanı İrfan Topal ile Afrika'da su kuyusu açma kampanyası çerçevesinde daha önce ziyaret ettiğiMaçka Belediye Başkanı Koray Koçhan'dan destek sözü almıştı. Başkan Koçhan ve Kalma, İnsani Yardım Derneği'nin başlattığı 'Her Belediyenin Bir Su Kuyusu Olsun' kapsamında, Sierra Leone'de 'Kardeşlik Su Kuyusu' açmak için protokol imzaladı.

Trabzon İHH Başkanı Zühtü Kalma kuraklık ve su sıkıntısı yaşanan coğrafyalarda su kuyuları açarak içme ve kullanma suyu temini çalışmalarına hız vermeye başladıklarını belirterek sorunun çözümüne katkı sağlamak için kampanya başlattıklarını söyledi. Kalma, 'Bugüne kadar toplam 12 su kuyusu açıldı ve 7 su kuyusunun da inşaat çalışması devam etmektedir. İHH'nın dünya genelinde açtığı su kuyusu sayısı 4 bin 400'e ulaştı. Trabzon olarak bu sayıda yeterli katkılarımız olmadı ancak belediyelerin desteğini alarak bu sayının artacağını düşünüyoruz' dedi.

Kalma, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan'a kampanyaya verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti.

SIRADAKİ HABER
}