Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun - Sivas 5 saate düşecek

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun-Kalın demiryolu hattının modernizasyonun tamamlanmasıyla Samsun-Sivas arası tren yolculuğunun 5 saate düşeceğini söyledi

Samsun - Sivas 5 saate düşecek

AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın’ı makamında ziyaret etti. Milletvekilleri Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesiyle ilgili bilgi aldı. Apaydın, "Samsun-Kalın Demiryolu hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor”" dedi.

80 KİLOMETRE SAATE ÇIKACAK


Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Kurt, projenin Avrupa Birliği hibeleriyle gerçekleştiğini, AB'nin sınırları dışındaki en büyük hibeyi 220 milyon Avro ile Samsun-Kalın hattının modernizasyonuna verdiğini açıkladı.

Kurt, projenin 2017 yılı sonunda tamamlanacak Samsun-Kalın demir yolu hattının Cumhuriyet'in ilk demiryolu müteahhidi Nuri Demirağ tarafından yapıldığını ve 1932 yılında hizmete açıldığını ifade etti.

Kurt, "Projenin hayata geçmesiyle yolcu trenleri hızı 40 km/saatten 80 Km/saate çıkacak, Samsun-Sivas arasındaki seyahat süresi de 9,5 saatten 5 saate düşecektir. Hattın günlük kapasitesi 21 trenden 54 trene çıkacak, hemzemin geçitler otomatik bariyerli hale getirilirken istasyon ve duraklarda bulunan peronların engelli erişimine uygun olarak AB standartlarında iyileştirilecektir. Yük ve yolcu taşımacılığında demiryolu kullanımı artıracak bu projemizin özverili şekilde çalışılarak, belirlenen süreler içerisinde tamamlanacağına inanıyorum.”EN ÇOK OKUNANLAR

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

1 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Mehdi Eker  Lordlar Kamarası, Sizi şimdi anladık dedi

2 Mehdi Eker: 'Lordlar Kamarası, 'Sizi şimdi anladık' dedi'

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

3 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

4 Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER