Samsun Haber: Başkan Yılmaz: 'Bir şehir ancak esnafı ile gelişir'

Samsun Haber: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Haftası kutlu olsun. Bir şehir ancak esnafı ile gelişir' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Bir şehir ancak esnafı ile gelişir'

Ahilik Haftası nedeniyle, Samsun Esnaf ve Sanayi Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve meslek odası başkanları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Meslek odası başkanlarını makamında ağırlayan Başkan Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, oda başkanlarının Ahilik Haftası'nı kutladı.

EN BÜYÜK KÜLTÜR MİRASI

Ziyarette konuşan Başkan Yılmaz, “Bizim Ahilik geleneğimiz, göreneğimiz Osmanlı’dan bu yana sürüyor. Bu toprakların geçmişten günümüze kadar getirdiği en büyük kültür miraslarından biridir Ahilik. Sizler de bunu devam ettiriyorsunuz. Sizler de esnaf teşkilatı olarak kendi üyelerinize gereken destekleri veriyorsunuz. Biz de her zaman Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Toplumun en büyük mihenk taşıdır esnaflarımız. Bu doğrultuda zaten SESOB Başkanımız ile her zaman görüşüyoruz. Biliyoruz ki bir şehir esnafı ile gelişir, bereketlenir. Bir kez daha tüm esnaf ve sanatkârlarımızın ‘Ahilik Haftası’nı kutlar, ekonominin bel kemiği esnafımıza iş hayatında başarılar dilerim” diye konuştu.

Başkan Yılmaz'a hem kendilerini ağırladıkları için hem de inceliği için teşekkür eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler de, "Başkanımız ile birlikte olmak bizim için bir onur. Kendisine teşekkür ediyoruz. Esnaf olarak ne zaman bir sıkıntımız varsa daima yanımızda oldu, bizlere desteğini esirgemedi" şeklinde konuştu.
Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da şüpheli ölüm

2 Samsun'da şüpheli ölüm

Test edildi, onaylandı

3 Test edildi, onaylandı

Eski vekile ihraç talebi

4 Eski vekile ihraç talebi

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

5 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

6 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

7 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

 Dualar Yıldırım için

8 Dualar Yıldırım için

Yılın komedisi kırdı geçirdi

9 Yılın komedisi kırdı geçirdi

'Neden ben' diye sormak!

10 'Neden ben' diye sormak!..


SIRADAKİ HABER