Samsun Haber: Başkan Yılmaz: 'Bir şehir ancak esnafı ile gelişir'

Samsun Haber: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Haftası kutlu olsun. Bir şehir ancak esnafı ile gelişir' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Bir şehir ancak esnafı ile gelişir'

Ahilik Haftası nedeniyle, Samsun Esnaf ve Sanayi Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve meslek odası başkanları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Meslek odası başkanlarını makamında ağırlayan Başkan Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, oda başkanlarının Ahilik Haftası'nı kutladı.

EN BÜYÜK KÜLTÜR MİRASI

Ziyarette konuşan Başkan Yılmaz, “Bizim Ahilik geleneğimiz, göreneğimiz Osmanlı’dan bu yana sürüyor. Bu toprakların geçmişten günümüze kadar getirdiği en büyük kültür miraslarından biridir Ahilik. Sizler de bunu devam ettiriyorsunuz. Sizler de esnaf teşkilatı olarak kendi üyelerinize gereken destekleri veriyorsunuz. Biz de her zaman Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Toplumun en büyük mihenk taşıdır esnaflarımız. Bu doğrultuda zaten SESOB Başkanımız ile her zaman görüşüyoruz. Biliyoruz ki bir şehir esnafı ile gelişir, bereketlenir. Bir kez daha tüm esnaf ve sanatkârlarımızın ‘Ahilik Haftası’nı kutlar, ekonominin bel kemiği esnafımıza iş hayatında başarılar dilerim” diye konuştu.

Başkan Yılmaz'a hem kendilerini ağırladıkları için hem de inceliği için teşekkür eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler de, "Başkanımız ile birlikte olmak bizim için bir onur. Kendisine teşekkür ediyoruz. Esnaf olarak ne zaman bir sıkıntımız varsa daima yanımızda oldu, bizlere desteğini esirgemedi" şeklinde konuştu.
Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

3 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

4 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

5 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

6 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

7 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

8 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

9 Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

Oluşumun 'üye olma' gayreti

10 Oluşumun 'üye olma' gayreti


SIRADAKİ HABER