Samsun Haber: Eski Salıpazarı Kaymakamı'nın iki telefonunda ByLock çıktı

Samsun Haber: Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan eski Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak'ın iki telefonuna da ByLock yüklendiği ortaya çıktı.

Eski Salıpazarı Kaymakamı'nın iki telefonunda ByLock çıktı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde kaymakam olarak görev yaparken 2 Eylül 2016 tarihinde tutuklanan İskenden Çolak hakkında Samsun 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında İskender Çolak'ın iki ayrı cep telefonunda ByLock kullandığının tespit edildiği, FETÖ/PDY'nin idare amirleri içinde yer aldığı ve örgütün propagandasını yapan internetteki haber sitelerini takip edildiği iddia edildi. Suç işlemediği için Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak istemediğini belirten İskender Çolak, 'Stajımdan sonra 2013 yılında Salıpazarı Kaymakamı olarak göreve başladım. 2014 yılında Google Store ve Apple Store'den telefonlara herkese açık olarak ByLock indirilebiliyordu. Ben de buradan indirmiş olabilirim. Ancak kullanmadım. Haber siteleri ise ben kaymakam olduğum için Türkiye gündemini takip için her türlü haber sitelerini girip haberlere bakıyordum. Terör örgütü üyesi değilim. Suçlamaları kabul etmiyorum. İstihbarı bilgiler hukuki delil olarak sayılamaz. Bu konuda mahkeme kararları var. ByLock tespiti hangi mahkeme kararına göre alınmıştır. 13 aydır tutukluyum. Tahliyemi ve beratimi istiyorum' dedi.

Mahkeme heyeti İskender Çolak'ın iki ayrı cep telefonunda ByLock çıkması üzerine tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 12 Aralık'a erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da skandal olay! Kreş öğrencilerine şiddet...

1 Samsun'da skandal olay! Kreş öğrencilerine şiddet...

Samsun'da dernek başkanı ölü bulundu

2 Samsun'da dernek başkanı ölü bulundu

Samsunspor'da Samaras şoku

3 Samsunspor'da Samaras şoku

Samsun'da fırıncılar arasında rekabet! Ekmek fiyatları düştü

4 Samsun'da fırıncılar arasında rekabet! Ekmek fiyatları düştü

Samsun'da kaza! Başından bir an olsun ayrılmadı

5 Samsun'da kaza! Başından bir an olsun ayrılmadı

 Görüşme odasına alınacaklar

6 Görüşme odasına alınacaklar

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Tan: 'Afranız tafranız kime?'

7 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Tan: 'Afranız tafranız kime?'

Samsun'da yağışlı ve soğuk hava kapıda

8 Samsun'da yağışlı ve soğuk hava kapıda

Samsun'da hükümlü firar etti

9 Samsun'da hükümlü firar etti

Hadım olmaya razı gelmek...

10 Hadım olmaya razı gelmek...


SIRADAKİ HABER