Kütahya haber: Milletvekili İshak Gazel: Türkiye'de güvenlik sıkıntısı yok

Kütahya haber: Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Türkiye'nin güvenlik sorunu olmadığını ve yatırımcıların pişmanlık duymayacağını ifade etti.

Milletvekili İshak Gazel: Türkiye'de güvenlik sıkıntısı yok

Gazel, Avusturyalı Prinzhon Holding bünyesindeki Hamburger Containerboard'un, Kütahya'ya yapacağı 300 milyon Avroluk yatırımın yer tahsisi için düzenlenen imza töreninde bir konuşma yaptı. Gazel, 'Türkiye üzerinde çeşitli oyunların oynandığı, özellikle uluslararası emperyal güçlerin çeşitli yollarla sürekli soru işareti oluşturmaya çalıştığı bir dönemde bu yatırımın gerçekleşiyor olması uluslararası boyutuyla çok büyük bir önem arz etmektedir. Ülkemize inanan, yatırım yapan hiç kimse Allah'ın izniyle hiçbir şekilde zerre miktarda bir pişmanlık duymayacaktır. Şu anda dünyanın en sıkıntılı bölgesi olan Suriye, Irak ülkelerine sınırımız var. Aynı zamanda da Avrupa, Balkanlar ve Rusya gibi bölgelerle de çok yakın komşuluk ilişkilerimiz sürmekte. Bu fotoğraf içerisinde ülkemizin ne bireysel dinamik açısından ne de yatırımcı güvenliği açısından en küçük bir sıkıntısı yoktur. Bunu gelmiş olduğumuz süreçte de hep birlikte görüyoruz. Hukuk devleti ilkesi konusunda da Avrupa ülkelerinin çok çok ilerisinde bir düzeydeyiz bunu özellikle belirtmek istiyorum' diye konuştu.

- 'OHAL, yatırımcılar için değil, terör örgütleri için'

15 Temmuz'da bir işgalle karşı karşıya kalınmasına rağmen Türkiye'nin ekonomik ve demokratik anlamda güç kaybetmediğine dikkat çeken İshak Gazel, 'Şu anda Türkiye'de mevcut olan olağan üstü hal (OHAL) yatırımcıya değil, terör örgütlerine karşı ilan edilmiş bir olağanüstü haldir. Bunu da üzerine basarak söylemem gerekiyor. Terörle böyle bir mücadele içinde olup da bu kadar soğukkanlı davranabilen ülke herhalde dünya üzerinde yoktur. Türkiye bunun tek örneğidir. Daha bir yıl önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya bırakıldık. Üstelik işgal boyutu olan bir darbe girişimi ile karşı karşıyaydık. Buna rağmen hem ekonomimizle hem de demokrasimizle dimdik ayaktayız. Ne ekonomik yatırımlar da ne demokrasimizden bir taviz de vermeyeceğiz. Bu süreçte uluslararası yatırımcıların ülkemize yatırımları son sürat devam etmektedir. Biz de yatırımcıların önünü açma noktasında her türlü teşvik ve desteği sağlamaya gayret sarf ediyoruz. Hükümetimizin sağlamış olduğu teşviklerle yatırımcımızın önüne çok cazip imkanlar sunuluyor. Yatırımcımızın önünü açacak, büyümemizi ve gelişmemizi hızlandıracak her türlü adımları hükümetimiz vasıtasıyla atıyoruz' ifadelerini kullandı. (EFE)EN ÇOK OKUNANLAR

Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

1 Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

Kerimcan Durmaz konseri karıştı

2 Kerimcan Durmaz konseri karıştı

Genç kasaba kurşun yağdırıp öldürdüler

3 Genç kasaba kurşun yağdırıp öldürdüler

Galatasaraylı Garry Rodrigues'in imza gününde izdiham çıktı

4 Galatasaraylı Garry Rodrigues'in imza gününde izdiham çıktı

Alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı

5 Alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı

Başkent'te trafik kazası: 3 yaralı

6 Başkent'te trafik kazası: 3 yaralı

Dağ yürüyüşüne çıkan genç 8 saatlik operasyonla kurtarıldı

7 Dağ yürüyüşüne çıkan genç 8 saatlik operasyonla kurtarıldı

Karadeniz sahil yolunda zincirleme trafik kazası: 4 yaralı

8 Karadeniz sahil yolunda zincirleme trafik kazası: 4 yaralı

Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendi

9 Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendi

Alkollü sürücü kaza yapınca kendini yere attı

10 Alkollü sürücü kaza yapınca kendini yere attı


SIRADAKİ HABER