HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da şoke eden atama

Samsun'da şoke eden atama - Samsun Haberleri

5 yıldır vekaleten yürüttüğü Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevinden alınan Güven Özyurt, Sinop'a araştırmacı olarak atandı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Özyurt'un yerine atandı

Samsun'da şoke eden atama

ŞOKE EDEN ATAMA

Samsun sporu camiasının sevilen yüzlerinden Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, 2013 yılından bugüne vekaleten yaptığı görevinden şok bir kararla alındı. Samsunlu Suat Kılıç ve Akif Çağatay Kılıç'ın Gençlik Spor Bakanlığı dönemlerinde il müdürlüğünü başarıyla gerçekleştiren Özyurt'un, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne araştırmacı olarak atanması şaşkınlık yarattı. Özyurt'un yerine Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz getirildi.

BAŞARILARLA DOLU 5 YIL

5 yıllık görev süresi boyunca Güven Özyurt, Dünya'nın en büyük 3’üncü ve Türk spor tarihinin en büyük spor organizasyonunu olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın (Deaflympics 2017) Samsun'da sorunsuz düzenlenmesinde önemli katkı sağladı. Özyurt, Gençlik Spor Bakanlığı tarafından tesislerle donatılan Samsun'un spor kenti olmasında, spora ve sporcuya destekleriyle büyük paya sahip isimlerden oldu. Samsunlu 2 spor bakanı zamanında görevini başarıyla ifa eden Özyurt'un, memurlukta seviye düşürülmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

Tugay BAŞSAN

SIRADAKİ HABER
}