Samsun Haber: Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun Haber: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'melanet apartmanı' ile ilgili olarak, 'Bu binanın estetik açıdan şehre verdiği görsel kirlilik ve içerisindeki kontrolsüzlük dolayısıyla birtakım tedbirler alıyoruz, ama kazma küreği alıp yıkamıyoruz. Çünkü hukuki problemleri var' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kamuoyunda melanet apartmanı olarak bilinen ve birçok kötü olaya sahne olan bina ilgili olarak tüm kurumların yapılması gereken ne varsa yerine getirdiğini, bina sahipleri arasındaki ihtilafı da ortadan kaldırmak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

METRUK SINIFINDA DEĞİL

Binanın 'metruk' sınıfında olmadığını, fakat şehir estetiği açısından değerlendirilme yapılabileceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şehir estetiğine yakışmayan, adına metruk bina dediğimiz sıvasız, boyasız, estetik görmediğimiz birtakım kütlelerle ilgili çalışmalar yapmak için Estetik Kurul oluşturduk. Bu kurulun kent estetiği yönünde aldığı kararları meclisimize getiriyoruz. Sonuçta da kent estetiğine zarar veren kütleleri ortadan kaldırmaya yönelik bir süreç işletiyoruz" dedi.

İHTİLAFI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Söz konusu binanın estetik olarak problemli binalar kategorisine girdiğini ifade eden Başkan Yılmaz, "Uzunca süredir de mal sahipleri arasındaki hukuki problem dolayısıyla sonuç alınamıyor. Bu binada kötü olaylar yaşanıyor. Hukuk çerçevesinde yapılması gereken ne varsa tüm kurumlarımız üzerine düşeni yerine getiriyor. Sorunu çözmek için bina sahipleri arasındaki ihtilafı çözmeye çalışıyoruz. Bu binanın estetik açıdan şehre verdiği görsel kirlilik ve içerisindeki kontrolsüzlük dolayısıyla birtakım tedbirler alıyoruz, ama kazma küreği alıp yıkamıyoruz. Çünkü hukuki problemleri var" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

1 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

Samsunspor'da sakatlık şoku

2 Samsunspor'da sakatlık şoku

Psikolojik yorgunluk

3 Psikolojik yorgunluk...

SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

4 SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

5 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

Playstation oynamıyoruz

6 Playstation oynamıyoruz

TMO'ya ilgi artıyor

7 TMO'ya ilgi artıyor

Samsun ikinci üniversiteyi taşır

8 Samsun ikinci üniversiteyi taşır

Nişanlısı ayrılınca tüfekle ateş açtı

9 Nişanlısı ayrılınca tüfekle ateş açtı

Bosnalı aileye film gibi gasp şoku

10 Bosnalı aileye film gibi gasp şoku


SIRADAKİ HABER