HaberlerFındık Fiyatları HaberleriBakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması! - Fındık Fiyatları Haberleri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ''Biz de gerçekten çiftçimizin, üreticimizin lehine olmasını düşündüğümüz fındık fiyatlarını 10 lira ve 10.5 lira açıkladık. Ancak bu fındık fiyatları eşik fiyat, taban fiyat. 12 liraya satıyorlar da biz mi bunu engelliyoruz?'' dedi.

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanıAhmet Eşref Fakıbaba, İstanbul'da "Tarım Zirvesi"ne katıldı. Bakan Fakıbaba burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecininfındık fiyatları ve CHP'lilerin fındık yürüyüşünü sorulması üzerine Bakan Fakıbaba şöyle konuştu:  

FINDIK FİYATLARINDA PSİKOLOJİK RAKAM 10 ve 10.5 LİRA

“Yürüyüş... Saygı duyuyorum. Demokratik bir ülke yürümeleri doğal bir olaydır. Ama biz Tarım Bakanlığı ve AK Parti Hükümeti olarak vicdanen rahat mıyız? Onun bir hesabını yapmak lazım. Geçen sene rekolte 420 bin tondu, bu sene 705 bin ton olarak açıklandı. Ancak daha sonra külleme ve güneş yanığından dolayı biz bunu 675 bin ton olarak revize ettik. Geçen sene verilenfındık fiyatları 10 lira. Giresun fındık fiyatları 10.5 liraydı. Bufındık fiyatını açıklamadan önce ben bütün paydaşlarla bir araya geldim. Ne olabilir dedim. Onlar da rekoltenin bu sene çok yüksek olduğunu biliyorlardı. Psikolojik rakam 10 ve 10.5 lira. Eğer geçen senenin ki gibi fındık fiyatları açıklandığı takdirde insanlar mutlu olacaktır. Biz de gerçekten çiftçimizin, üreticimizin lehine olmasını düşündüğümüz bir fındık fiyatı 10 lira ve 10.5 lira açıkladık. Ancak bu bir eşik fiyat, taban fiyat. 12 liraya satıyorlar da biz mi bunu engelliyoruz?" 

SIRADAKİ HABER
}