HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da dolandırıcılık operasyonunda 3 tutuklama

Samsun'da dolandırıcılık operasyonunda 3 tutuklama - Samsun Haberleri

Samsun'da başkalarının kimliklerini kullanarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak adliyeye çıkarılan 3 kişi tutuklanırken, 1'i kadın, 2 kişi ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da dolandırıcılık operasyonunda 3 tutuklama

Edinilen bilgiye göre, Samsun'da başkalarının kimliklerinin üzerlerine kendi fotoğraflarını yapıştırarak sahte kimlik düzenleyip vatandaşların cep telefonları hatları üzerinden tablet ve cep telefonu aldıkları ve bu yolda da dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik polis operasyon başlattı.Samsun, Amasya ve Gaziantep illerinde bazı vatandaşları bu yolla dolandırıldıklarını tespit eden Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Bürosu ekipleri yaptıkları çalışma sonucu şüpheliler H.Ç. (45), V.Ü. (27), S.D. (49), M.A. (29) ve D.B. (21) adlı kızı gözaltına aldı. Üzerinde sahte kimlik çıkan H.Ç.'nin ayrıca dolandırıcılık ve sahtecilik suçundan hakkında 5 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu ve polis tarafından arandığı ortaya çıktı. 

Samsun'da dolandırıcılık operasyonu: 5 gözaltı

Polisteki sorguları tamamlanan 5 kişi, "resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık" suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren V.Ü. ile D.B. adlı bayan adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, H.Ç., S.D. ve M.A. ise tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi.

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}