Fındık Fiyatları: ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

Fındık Fiyatları: ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, CHP'nin 'Fındık İçin Adalet' yürüyüşünün hafife alınmaması gerektiğini söyleyerek, ''Mevcut tepkiden dolayı, fındık fiyatları da yükseldi. Ancak pazar fiyatı açısından düşündüğümüz zaman, fındık fiyatları neredeyse maliyetle aynı' dedi

ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, CHP'nin Ordu'dan Giresun'a kadar düzenlediği "Fındık için adalet" yürüyüşü ilk günlerinde hükümet kanadından kazanımlar elde ettiğini söyledi.

FINDIK FİYATLARINDA TABAN DEĞİL, TAVAN FİYAT

Yürüyüşte büyük bir coşku olduğunu kaydeden Tosun, ''Türkiye'nin dört bir yanından insanlar Ordu'da buluştu. 'Çok kalabalık yoktu' deniliyordu ama bence bu oluşumu hafife almamaları gerekli. Coşkuya değil de üreticinin mağduriyetlerine kulak kabartmaları lazım. Yürüyüşün ilk günlerinde kazanımlar oldu. TMO alımlara başlayıp, ödemelerini yapacağını açıkladı. Bakan Fakıbaba da fındığın tamamının alınacağını söyledi. Şu anda TMO'nun fındık üreticilerine aralık ayına randevu veriyor. Aralık ayından sonra bir haftada para ödeseler ne olur? Hükümetin bu tür açıklamaları sadece ortalığı yatıştırmak için. Mevcut tepkiden dolayı, fındık fiyatları da yükseldi. Ancak pazar fiyatı açısından düşündüğümüz zaman, fındık fiyatları neredeyse maliyetle aynı. O zaman ‘Devlet mi millet için’, ‘Millet mi devlet için’ sorusunu sormak gerekiyor. Devletin belirlediği fiyatları maliyetle düşündüğümüzde, taban olması lazım ama bugünkü gelinen noktada fındık fiyatları tavan fiyatı olarak oldu" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

2 Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

3 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Bitigen'i bitirdiler

4 Bitigen'i bitirdiler

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

5 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Akıl vermek...

6 Akıl vermek...

BAL'da yarış kızıştı

7 BAL'da yarış kızıştı

Samsunspor revire döndü

8 Samsunspor revire döndü

Samsunspor rakiplerle sevindi

9 Samsunspor rakiplerle sevindi

Tesislerde zirve

10 Tesislerde zirve


SIRADAKİ HABER