HaberlerNecdet Uzun yazmıştı... Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi...'

Necdet Uzun yazmıştı... Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi...'

Gazeteci Uzun'un bugünkü köşe yazısında bahsettiği yazısında bahsettiği fındıktaki kriz tanımını Bakan Fakıbaba da aynı ifadelerle dile getirdi.

Necdet Uzun yazmıştı... Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi...'

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, fındıktaki kriz tanımını bugünkü köşe yazısında, ''Elbette kazananlar, "yazı da tura da bizim" mantığıyla durumdan vazife çıkaranlardır!.. Tıpkı, 2008 yılında olduğu gibi... 2 lira 40 kuruştan üreticinin elinden fındık alan uyanıklar, aynı ürünü TMO'ya satarak yüzde 100 kazanç sağladı... Şeytan, fındıktaki oyunu kurgulayanların yanında "çırak" kalır... Ne var ki, devlet  geçmiş yıllarda olduğu gibi bu işi çözer!...'' ifadeleriyle dile getirmişti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldığı Sürdürülebilir Besicilik Paneli'nde, ''Fırsatçılar. Açık ve net konuştuğum zaman ‘sen niye böyle konuşuyorsun’ diyorlar. Şimdi 39-38 olunca 6-7 liradan üreticinin elinden alıyorlar. Bu adam bu kadar emek vermiş, alın teri dökmüş. TMO yüzde 40’ın altında almıyor diye bu üreticinin elinden 6-7 liraya mal toplamak vicdanen senin işine geliyor mu? 7 liraya alıyor, Giresun fındığını karıştırıyor ve tekrar onu TMO’ya 10 liraya satıyor.'' dedi.

Necdet Uzun'un yazısını okumak için tıklayın

SIRADAKİ HABER
}