HaberlerFındık Fiyatları HaberleriFındık için mücadelemiz devam edecek

Fındık için mücadelemiz devam edecek - Fındık Fiyatları Haberleri

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, ''Fındık için mücadelemiz devam edecek. Hükümet serbest piyasada fındık fiyatlarının tabanın altına düşmesine izin vermemeli' dedi

Fındık için mücadelemiz devam edecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP'nin Ordu'dan Giresun'a kadar 3 gün sürdürdüğü ve Giresun'da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı mitingle sona eren "Fındık İçin Adalet" yürüyüşünü değerlendirdi.

FINDIK POLİTİKASI DÜZENLENMELİ

Mitingte yaşanan coşkunun ve halktan gelen yoğun desteğin tüm partilileri gururlandırdığını kaydeden Zeybek, "Sayın Genel Başkanımız mitingte çok önemli mesajlar verdi. Karadeniz Bölgesi'nde 520 bin aile gelir sağlıyor, ülkenin en büyük ihracat kaynaklarından birisi, bu kadar önemli bir ürüne siyasal iktidar fındıkçılara destek veremiyor. Sadece şimdi değil, uzun vadede de fındık politikalarının mutlaka düzenlenmesi gerekiyor. Dünya ekonomisinin geldiği bu noktada fındığa destek vermemek doğru değil. Hükümet tarım üreticisine de destek olmalı. Hükümet serbest piyasadafındık fiyatlarının tabanın altına düşmesine izin vermemeli. TMO'nun da FİSKOBİRLİK'in de takipçisi olacağız. Fındık politikalarını kimler öngörüyor akıl alması mümkün değil. Politikaların hiçbirisi halktan yana değil. Biz politikaların geleceğimiz, çocuklarımızın için yapılmasını istiyoruz. Bu yürüyüşü parti amblemi taşımadan gerçekleştirdik, bu tüm kesimlerin talebiydi. Yürüyüşte de yıllarca AKP'ye oy vermiş üreticiler de vardı. Biz ülkemizin ve bölgemizin refah geleceği içinfındık mücadelemize devam edeceğiz ve her zaman emeğin yanında yer alacağız" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}