HaberlerSamsun HaberleriMHP Samsun'dan 5 meclis üyesi istifa etti

MHP Samsun'dan 5 meclis üyesi istifa etti - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin MHP'li üyeleri Recep Güleroğlu, Ali Şener, Mücahit Uydu, Ali Kaplan ile Canik MHP Meclis Üyesi Mustafa Keleş partilerinden istifa ederek, bağımsız meclis üyesi olarak görevlerine devam edeceklerini açıkladı.

MHP Samsun'dan 5 meclis üyesi istifa etti

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi ve Canik Belediye Meclislerinde görev yapan 5 meclis üyesiMeral Akşener'in yeni kuracağı partiye destek vermek amacıyla partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. Yüksek Seçim Kurulu'na giderek istifa dilekçelerini sunan meclis üyeleri Recep Güleroğlu, Ali Şener, Mücahit Uydu, Ali Kaplan ile Mustafa Keleş artık meclisteki görevlerine bağımsız olarak devam edeceklerini söyledi.

AKŞENER'E DESTEK

Parti üyeliğinden ve belediye meclisindekiMHP grubundaki üyeliğinden 4 meclis üyesiyle birlikte istifa ettiklerini söyleyen Uzun, "43 yıl hizmet verdiğim MHP'den istifa ettim. Allah hayırlı uğurlu etsin. Bundan sonra meclis üyeliğimi de bağımsız olarak sürdüreceğim. MHP'de yaşanan değişim hareketinin içinde yer aldık. MHP'nin iktidar olabilmesi için uğraştık didindik ama olmadı. Artık bağımsız, daha sonra da Meral Akşener'in kuracağı yeni oluşumda yer alacağız" diye konuştu

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}