Tekirdağ haber: Japonlar Tekirdağ'ı unutmadı

Tekirdağ haber: Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'a teşekkür mektubu gönderdi.

Japonlar Tekirdağ'ı unutmadı

16 Eylül tarihinde Ertuğrul Fırkateyni faciasının 127. yıldönümü vesilesiyle Süleymanpaşa Belediyesi anma etkinlikleri düzenlemiş Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara'nı davet etmişti. Bu nedenle Başkan Ekrem Eşkinat'a teşekkür mektubu gönderdi. Mektubunda Süleymanpaşa Belediyesi'nin başarılı bir organizasyon gerçekleştirdiğini, Süleymanpaşa'da yaşadıklarından dolayı çok mutlu olduğunu ve Süleymanpaşa Belediyesi'nin Japonya ile dostluk köprüsü kurmasının memnuniyet verici olduğunu dile getiren Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara mektubunda şu ifadelere yer verdi:
'Sayın M. Ekrem Eşkinat, öncelikle 16 Eylül 2017 tarihinde Ertuğrul Fırkateyni faciasının 127. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen anma etkinliklerinin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması dolayısıyla şahsınız ve Süleymanpaşa Belediyesi'ni kutlarım. Ertuğrul Fırkateyni'nin Kaptanı Yarbay Ali Bey'in anıtı huzurunda gerçekleştirilen anma törenine ve ayrıca 'Ertuğrul 1890' açık hava film gösterimine katılmaktan ben ve eşim onur duyduğumuzu belirtmek isterim.
Bunun yanında, misafirperverliğiniz ve bizi harika bir akşam yemeğinde ağırladığınız için size ve eşinize şükranlarımız sunmak isterim.
Bu tür etkinliklerin Türkiye ve Japonya halkları arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yardımcı olduğu kanaatindeyim ve bu nedenle, Süleymanpaşa Belediyesi ile Japonya arasındaki bağları geliştirecek böylesine önemli etkinliklerin düzenlenmesine Süleymanpaşa Belediyesi'nin ileriki yıllarda da devam etmesini içtenlikle temenni ederim.
Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara'

Japonlar Tekirdağ’ı unutmadıEN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

2 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

3 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

4 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Samsun'da intihar girişimi!

5 Samsun'da intihar girişimi!

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

6 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Ladik Gölü kurtulacak

9 Ladik Gölü kurtulacak

Samsunspor'a ağır fatura

10 Samsunspor'a ağır fatura


SIRADAKİ HABER