HaberlerSamsun HaberleriEski MHP'li vekile ihraç talebi

Eski MHP'li vekile ihraç talebi - Samsun Haberleri

MHP Bafra İlçe yönetimi, eski MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ve eski MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar'ı ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk etti.

Eski MHP'li vekile ihraç talebi

Eski MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, eski MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar, eski yönetim kurulu üyeleri Osman Süzen, Varol Taşdemir, Parti üyeleri Cihad Unat ve İlhan Tarım, MHP Bafra İlçe Başkanlığınca disiplin kuruluna sevk edildi.

ÜYELİKLE BAĞDAŞMIYOR

İlçe başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kamuoyu önünde ve sosyal medyada yapılan bir kısım açıklamaların, toplantıların ve benzeri faaliyetlerin incelenmesi neticesinde parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemle beyanda bulunmak, parti üyeliğimiz ile bağdaşmayacak şekilde başka platformların kurulmasını desteklemek ve bu kapsamda partimizin disiplin ve hiyerarşisine aykırı bir biçimde hareket etmek suretiyle partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlal ettikleri tespit edilmiştir. Parti tüzüğümüzün 78/4c ile 78/4e maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalarının yanında, benzeri faaliyetler içerisinde olmak suretiyle parti üyeliğinden kesin ihraç olmak talebiyle Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmişlerdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}