HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da zihinsel engelli vatandaş darp edildi!

Samsun'da zihinsel engelli vatandaş darp edildi! - Samsun Haberleri

Samsun'da zihinsel engelli Aziz Canikli isimli vatandaşın, alkollü gençler tarafından darp edilmesi mahalleliyi ayağa kaldırdı

Samsun'da zihinsel engelli vatandaş darp edildi!

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde zihinsel engelli olduğu bilinen Aziz Canikli isimli vatandaş, iddialara göre alkollü gençler tarafından darp edildi. İlçe halkı, olaya karışanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

 

Ayakkabı boyacılığı yaptığı ve yatalak annesi ile birlikte yaşadığı öğrenilen 37 yaşındaki Aziz Canikli, iddialara göre geçtiğimiz günlerde alkollü iki gencin saldırısına uğradı. Saldırıda kafasına aldığı darbelerle yaralanan Canikli, Çarşamba Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Canikli, kendisini darp eden gençlerden şikayetçi oldu. Çarşamba halkının çok sevdiği ve merhametiyle gurur duyduklarını ifade ettikleri Canikli'nin vicdansızca darp edilmesi üzerine mahalle esnaflarından Aziz Şahiner, "Aziz'i bir kaç gün göremedik. Bir süre sonra kafasında dikişler atılı şekilde yanımıza geldi ve darp edildiğini söyledi. Bu günahsıza kim, neden vurur anlamıyorum. Çarşambalı esnaflar olarak Aziz'i kardeşimiz gibi seviyoruz ve bunu yapanların bulunup cezalarının verilmesini temenni ediyoruz" dedi.

rrr

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}