Samsun Haber: Akcagöz'den Taşçı'ya 'tartışalım' çağrısı

Samsun Haber: CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı mesnetsiz iddialarda bulunduğumuzu iddia ediyor. İddialarımız mesnetsiz mi değil mi, bunları bir araya gelip konuşmakta fayda var. Kamuoyu kendine göre karar versin' dedi

Akcagöz'den Taşçı'ya 'tartışalım' çağrısı

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesi'nde FETÖ'den tutuklanan bir personelin belediye bünyesinde 3,5 yıldır çalıştırıldığı iddiası ile ilgili olarak Belediye Meclis üyeleri ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. İl Başkanlığı'ndaki toplatıda Akcagöz, konuyla ilgili olarak Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya ekranlarda tartışma çağrısında bulundu.

MECLİSİN YETKİSİ YOK

Başkan Taşçı'nın kendisi hakkındaki sözlerine cevap veren Akcagöz, "Sayın Taşçı, benim 15 Temmuz gecesi nerede olduğumu merak ediyor. Ben 40 yaşındayım. Kendimi bildim bileli demokrasi türküleri söylüyorum ve demokrasi nöbeti tutuyorum. Yine Sayın Başkan, 'CHP'li Belediye Meclis üyelerinin de FETÖ'den tutuklanan şahsın personel alımı için imza verdiği' iddiasına gelelim. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesi açık. Atakum Belediye Meclisi'nin personel alımı gibi bir yetkisi yok. Personel alımlarında yetkili olan tek kişi Başkanın kendisidir. Taşçı bizim mesnetsiz iddialarda bulunduğumuzu dile getiriyor. O halde iddialarımız mesnetsiz mi değil mi, bunları bir araya gelip konuşmakta fayda var. AKP İl Başkanını çağırdım gelmedi, gelemedi. Sen gel derdini anlat, ben de kendi meramımı anlatayım. Kamuoyu gönlüne göre karar versin. Senden gerçekten rica ediyorum. FETÖ denen yapının serüvenini gel Samsun ekranlarında konuşalım" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da Erva bebeğin dramı

2 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

4 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

5 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

6 Doğan Medya Grubu satıldı

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

7 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

8 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

9 Samsunspor'da üzen istatistik

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

10 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...


SIRADAKİ HABER