HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi

Samsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi - Samsun Haberleri

Samsun'un Bafra İlçesi'nde meydana gelen olayda öz kızının jandarmaya, 'babam bana tecavüz etti' iddiasıyla şikayetçi olduğunu öğrenen şahıs ilaç içerek intihar etti.

Samsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi

Edinilen bilgilere göre Samsun'un Bafra İlçesi'ne bağlı Fener Mahallesi'nde yaklaşık bir hafta önce meydana gelen olayda iddialara göre L. A. (36) isimli genç kadın yaklaşık bir yıl önce ayrı zamanlarda babası O.A. (62) ve başka bir kişinin daha tecavüzüne uğradı.

Yaşadığı olayın ardından hamile kaldığını iddia eden genç kadın doğum yaptıktan sonra jandarmaya giderek şikayette bulundu. L.A.(36)’nın şikayetine göre 15 yıldır tecavüze uğradığı ve en son bir yıl önce kendisine tecavüz eden iki kişiden birinin babası O.A.(62) olduğunu söyledi. İmam nikâhlı eşinden bir çocuğu olduğu öğrenilen L.A.(36)’nın doğum yaptığı ikinci çocuğunun ise babası O.A.(62)’dan değil diğer kişiden olduğunu iddia ettiği öğrenildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Şikayetin ardından soruşturma başlatan Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yeni doğum yapan L.A. (36) sığınma evine yerleştirirken, baba O.A (62) ve diğer kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili ifade veren ve suçlamaları kabul etmeyen baba O.A. ve diğer şahıs savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

BUNALIMA GİRİP İNTİHAR ETTİ

Olayla ilgili soruşturma sürerken kızının "babam bana tecavüz etti" iddiasıyla kendisinden şikâyetçi olduğunu öğrenen baba O.A. (62) olaydan birkaç gün sonra evinde ilaç içerek intihar etti. Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olayla iliği soruşturma başlatırken 62 yaşında ki O.A.’nın cesedi otopsi yapılmak üzere Bafra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Mahalle sakinlerinin iddialarına göre baba O.A. (62)’nın yaşanan olayın duyulmasının ardından psikolojik bunalıma girdiği ve kaldıramadığı için intihar ettiği öne sürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}