Samsun Haber: CHP İlkadım'da kongre heyecanı

Samsun Haber: CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nda 31 mahallede delege seçimleri tamamlandı. İlçe Başkanı Fatih Türkel, 'Kongremizde oy kullanacak, önümüzdeki 2019 seçimlerinin vizyonunu hazırlayacak yönetimleri seçecekler' dedi.

CHP İlkadım'da kongre heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde ilçe kongreleri öncesi delege seçimleri devam ediyor.

CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, “Delege seçimleri ile başlayan sürecin sonunda, ilçe kongremizi ardından il kongremizi ve Genel Başkanımız, Parti Meclisimizin seçileceği kurultayımızı yaparak bu coşkulu ve umut dolu süreci tamamlayacağız” dedi.

2019 VİZYONU ÇİZİLİYOR

Kongrelerin yeni umut, tazelenme ve değişim getirdiğini de vurgulayan Türkel, “Cumhuriyet Halk Partisi kongreleri ve delege seçimleri gerekirse mahallesinde veya ilçe başkanlığımızda sandıklar kurularak üyelerimizin tamamına duyurularak büyük bir coşkulu katılımla sağlamaktadır. Üyelerimiz demokratik hakkını kullanarak mahalledeki üyelerinden sandıkta delegelerini şekillendirmektedir. En ufak örgütlenme birimi olan mahallelerimizden çıkan delegasyon ilçe kongremizde oy kullanacak, önümüzdeki 2019 seçimlerinin vizyonunu hazırlayacak yönetimleri seçecekler" diye konuştu.

İKTİDARA HAZIRIZ

Toplamda altmış bir mahallesi bulunan İlkadım İlçesi'nde muhtarlık bölgesi delege seçimlerinin bu hafta sonu itibariyle otuz birinin tamamlandığını dile getiren Türkel, "İktidar partisinin ilçe kongreleri ibretle ve esefle izliyoruz. Bizler liste dayatmalarıyla şekillenen ve arkasından kavga gürültü çıkaran güruhtan değil, aynı ülkeye hizmet eden iktidar olmak için mücadele veren demokrasinin vazgeçilmezi olan seçimin bir parçası olduğuna inanıp kongrelerini, delege seçimlerini o minvalde uygulayan onurlu bir partinin neferleriyiz. Rekabet demokrasinin tatlı ve bir o kadar vazgeçilmez unsurudur. Birlik ve beraberliğimize sekte vuracak nitelikte değildir. İnanıyorum ki tüm CHP ailesi partimizin her kadrosu için yeri hazırdır” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Takım O'nu istedi

1 Takım O'nu istedi

Samsun'da silahlı saldırı!

2 Samsun'da silahlı saldırı!

Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

3 Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

Samsun'da silahlı kavga zanlıları hakkında yeni gelişme

4 Samsun'da silahlı kavga zanlıları hakkında yeni gelişme

Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

5 Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

Samsun'a yakışmıyor

6 Samsun'a yakışmıyor

HER YER VAR, SAMSUN YOK

7 HER YER VAR, SAMSUN YOK

Bafra'da 2 kişi tutuklandı

8 Bafra'da 2 kişi tutuklandı

Kurduğu düzenekle annesine kendini öldürttü!

9 Kurduğu düzenekle annesine kendini öldürttü!

İpekoğlu'nun imha planı

10 İpekoğlu'nun imha planı


SIRADAKİ HABER