HaberlerSamsun HaberleriÖztürk'ten şehit ailesine büyük vefa

Öztürk'ten şehit ailesine büyük vefa - Samsun Haberleri

Metro Holding Onursal Başkanı Samsunlu hayırsever işadamı Galip Öztürk, daha önce verdiği sözü tutarak, Samsunlu Şehit Bayram Aksu'nun yürekleri burkan, virane görünümündeki evini yenileyerek ailesine hediye etti

Öztürk'ten şehit ailesine büyük vefa

9 Ekim 2016 tarihinde Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Durak Hudut Bölük Komutanlığı önünde jandarma birlikleri tarafından yol kontrol ve arama faaliyetleri esnafında intihar saldırısı sonucunda şehit düşen, 10 askerden biri olan Yakakentli Şehit Uzman Çavuş Bayram Aksu'nun yaşadığı ev yürekleri dağlamıştı.

ÖZTÜRK, SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞMIŞTI

Televizyonlarda ve sosyal medyada o gün şehidin eviyle ilgili paylaşılan görüntüleri gören Metro Holding Onursal Başkanı Samsunlu İşadamıGalip Öztürk, sosyal paylaşım platformu twitter üzerinden şehidin evinin fotoğrafını paylaşarak, "Samsun Yakakentli şehidimiz Bayram Aksu’nun ailesine tarafımızdan bir ev yaptırılarak hediye edilecektir” notunu düşmüştü.

VERİLEN SÖZ TUTULDU

Yakakent İlçesi'ne 25 kilometre uzaklıktaki Mutaflı Mahallesi'nde yaşayan şehidin ailesine verilen söz tutuldu. Samsun Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır, yeni evin teslimini şehidin annesi Ünzile ve babası Dursun Aksu'ya anahtarı teslim ederek "Hayırlı uğurlu olsun" dileklerinde bulundu.

AYRANIMIZI İÇMEYE BEKLERİZ

Şehidin babası Dursun Aksu, yeni evinin önünde Öztürk'e seslenerek, "Bir soğuk ayranımızı içmeye bekliyoruz" dedi. Evin yapılmasıyla ilgili süreci anlatan baba Aksu, "Galip bey televizyondan haberleri görünce tanıdıklarını göndererek bize ev yapılacağını söyledi. Burada evimizin ve arazimizin fotoğrafları çekildi. Kış şartları gelmeden ev tamamlandı. Allah Galip Bey'den razı olsun" diye konuştu.

Şehidin annesi Ünzile Aksu da Galip Öztürk'e teşekkür ederek, "Gelsin buyursun bizleri ziyaret etsin. Allah kendisinden razı olsun. Biz kendi başımıza bu evi yapamazdık. Böyle güzel bir evi bize nasip ettiği için kendisine teşekkür ederiz" dedi.

HER ŞEYİ SEFERBER ETTİK

Evin projesinden sorumlu Mühendis Tuncay Koç, Galip Öztürk'ün bir an önce yapılması talimatı üzerine inşaata başladıklarını belirterek, "Şehidimizin ailesinin rahat etmesi için Galip Öztürk'ün talimatıyla burada çalışmalara başladık. Biz elimiden gelen her şeyi seferber ederek en kısa sürede tamamladık. Ev iki katlı olmak üzere 155 metrekare genişliğinde 3 oda 1 salon kullanım alanına sahip. Önceki evlerine göre çok farklı. Şehidimizin ailesinin tüm istekleri göz önünde bulundurularak yapıldı. Galip Bey, her zaman böyle konulardaki duyarlılığını gösterdiği gibi buradaki duyarlılığından ötürü kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ALLAH GÜLE GÜLE OTURMAK NASİP ETSİN

Şehidin ailesine evin teslimini yapmak üzere gelen Samsun Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çakır, "Öncelikle bu tür faaliyetlerin basında yer alması diğer işadamlarına teşvik olması açısından da önemli. Galip bey, bu konularda çok hassas birisi. Şehidimizin haberini televizyonda görünce çok duygulanıyor ve üzüldüğünden dolayı bize talimat gönderdi. Bir an önce güzel bir evin yapılmasını istedi. Allah şehidimizin ailesine yeni evinde güle güle oturmak nasip eylesin" ifadelerini kullandı.

Samsun Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır, şehidin ailesine evlerinin anahtarını teslim etti.

SIRADAKİ HABER
}