Samsun Haber: Samsun'da akli dengesi bozuk vatandaş 55 gündür kayıp

Samsun Haber: Samsun'da akli dengesi bozuk 36 yaşındaki Mehmet Erbil'den 55 gündür haber alınamıyor.

Samsun'da akli dengesi bozuk vatandaş 55 gündür kayıp

1 Ağustos 2017'de Canik İlçesi Gölalan Mahallesi'ndeki evinden çıkan Erbil'den bir daha da haber alınamadı. Akşam saatlerinde evinden "Samsun'a gidiyorum" diye çıkan Erbil, yolda rastladığı tanıdığı bir arabayla şehir merkezine kadar gitti. Şehir merkezinde arabadan inen Erbil, bir daha evine dönmedi. Polise ve savcılığa başvuran yakınları, Erbil'in bulunmasını bekliyor.

SALDIRGANLIĞI YOKTU

Mehmet Erbil'in ağabeyi Ferhat Erbil, "55 gündür kardeşimden haber alamıyoruz. Ruh ve sinir hastasıydı. Ama saldırganlığı falan yoktu. Arada Samsun'a gelip köye giderdi. Bugüne kadar hiç eve gitmediği olmadı. Her yere başvurduk ama şimdiye kadar bir sonuç alamadık. Gören ve duyan vatandaşların güvenlik güçlerine vermesini istiyoruz" diye konuştu.

10 YILDIR TEDAVİ GÖRÜYOR

Mehmet Erbil'in Samsun'da bir iki gün kalacağını söyleyerek evden çıktığını söyleyen Erbil'in kuzeni Fatih Bayraker, "Mehmet ruh ve sinir hastasıydı. 10 yıldır tedavi görüyor. Ama tek başına bir yerlere gidebiliyor. İstanbul'a falan tek başına gidebiliyor. Samsun'da kardeşleri var. Arada sırada onlara kalmaya gider sonra tekrar eve döner. 5 kardeşler. Annesi hasta bir kadın. Babası 70 yaşında. Kaybolduğu gün de evden Samsun'a bir iki günlüğüne gidiyorum diye çıkmış. Yolda tanıdık bir kişinin arabasına bindi. Şoför de Mehmet'in babasını arayarak Mehmet'in kendi arabasına bindiğini babasına söylemiş. Babası da haberi olduğunu söylemiş. 19 Mayıs Stadyumunun orada Mehmet'i sahile ineceğim diyerek arabadan iniyor. 2-3 gün geçtikten sonra kaybolduğunu anladık. Kurupelit Jandarma Karakoluna başvurduk. Emniyet güçlerine, savcılığa başvurduk. 55 gündür kayıp. Araştırıyorlar. Vatandaşlardan görenlerin duyanların bize ve emniyet güçlerine haber vermesini istiyoruz" dedi.

Samsun HaberleriEN ÇOK OKUNANLAR

Takım O'nu istedi

1 Takım O'nu istedi

Samsun'da silahlı saldırı!

2 Samsun'da silahlı saldırı!

Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

3 Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

Samsun'da silahlı kavga zanlıları hakkında yeni gelişme

4 Samsun'da silahlı kavga zanlıları hakkında yeni gelişme

Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

5 Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

Samsun'a yakışmıyor

6 Samsun'a yakışmıyor

HER YER VAR, SAMSUN YOK

7 HER YER VAR, SAMSUN YOK

Bafra'da 2 kişi tutuklandı

8 Bafra'da 2 kişi tutuklandı

Kurduğu düzenekle annesine kendini öldürttü!

9 Kurduğu düzenekle annesine kendini öldürttü!

İpekoğlu'nun imha planı

10 İpekoğlu'nun imha planı


SIRADAKİ HABER