Samsun Haber: Samsun'da fal dolandırıcısı hakkında flaş gelişme!

Samsun Haber: Samsun'da fal bakmak için gittiği evde kurşun dökme bahanesiyle 9 bin liralık altınları çaldığı iddiasıyla tutuklanan İranlı kadının, yargılandığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verildi.

Samsun'da fal dolandırıcısı hakkında flaş gelişme!

Olay, Samsun’un Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Muazzez K. adlı kadın, İranlı Mazandaranı S. (34) adlı daha önceden tanıdığı kadını fal bakması için evine davet etti. Muazzez K.’nin 2 kız kardeşi de evde hazır bulundu. 3 kardeşe fal bakıp nazar için kurşun dökmek isteyen Mazandaranı S., kurşun dökmek için tencere ile kız kardeşlerin ziynet eşyası olan altınları istedi. Kurşun döküp tencerenin üzeri örten İranlı falcı, “Ben evden çıkana kadar sakın tencerenin üzerindeki örtüyü açmayın” diye uyardı.
Müştekilerin dalgınlıklarından istifade eden İranlı kadının 9 bin lira değerindeki altınları alıp evden kaçtığı iddia edildi. İranlı kadın 25 Mayıs'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Mazandaranı S. hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde “dini inanç ve duyguları istismar şekilde dolandırıcılık” suçundan dava açıldı. 

Bugün görülen davanın ikinci duruşmasında İranlı kadın hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Mağdurlar ise kadının altınlarını çaldığını ileri sürerek şikayetçi oldu. Mağdurlardan Emine M., İranlı kadının kendisini de 20 bin lira dolandırdığını iddia etti. İranlı kadının kızı ise duruşmada tanık olarak ifada verirken, annesinin Hristiyan olduğunu, Kur'an okumasını bilmediğini ileri sürerek, annesinin suçsuz olduğunu iddia etti.

Mahkeme heyeti İranlı kadının tutukluluk süresi, delillerin toplanmış olması ve delilleri karartacak şüphe bulunmamasını dikkate alarak Mazandaranı S.'nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar vererek, duruşmayı 6 Mart 2018 tarihine erteledi.



EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

5 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'


SIRADAKİ HABER