Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'dan taşınan fabrikayı Erdoğan açtı

Dünya genelinde içme suyu hatlarının yüzde 50'sinden fazlasında kullanılan düktil borunun Türkiye'deki tek üreticisi olan Samsun Makine Sanayi'nin Adana'da inşa ettiği dev tesis, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açıldı

Samsun'dan taşınan fabrikayı Erdoğan açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Samsun Makine Sanayi A.Ş'nin yeni dev tesisinin ve yapımı tamamlanan diğer yatırımların açılışını yaptı. Açılış töreninde yaptığı konuşmada, şehit ve gazilere layık olabilmek için daha çok çalışacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel yapı ve terörün üstüne ısrarla gidecekleri mesajını verdi.

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ
Son yıllarda ülkeye yapılan yatırım hizmetlerinden de bahseden Erdoğan, konuşmasını Türkiye'deki PKK terörüne yönelik açıklamalarla sürdürdü. Erdoğan, "Ülkemize ve milletimize yöneltilmiş son silahı bu topraklardan çıkarana kadar bu mücadele bitmeyecek. Ülkemizin ve milletimizin değerlerine, tarihine, kültürüne kin kusan son çene kapatılana kadar bu mücadele bitmeyecek. Demokrasiye eyvallah. Hak ve özgürlüklere eyvallah. Hukukun üstünlüğüne eyvallah. İfade ve basın hürriyetine eyvallah. Siyasetçinin kendini güvende hissedeceğini sağlayacak dokunulmazlıklara eyvallah ama bunların hiçbirinin ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin varlığına yönelik saldırılar için kalkan olarak kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

BUNUN ADI ÇİFTE STANDART OLUR

Demokrasi ile hak ve özgürlüklerin ölçüsünün Türkiye'de farklı, diğer ülkelerde farklı olması durumunda bunun adının çifte standart olacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Dünyanın aklı başında hiçbir ülkesi, hiçbir milleti böyle bir şeye müsaade etmez. Şu an bize karşı takınılan tavır da tam olarak işte budur. Hiç kimse kusura bakmasın, biz bir yanağımıza tokat atana diğer yanağımızı dönmeyiz. Binlerce yıllık devlet geleneğine, dünyanın en kadim medeniyetine sahip bir millet olarak hangi durumda ne yapacağımızı gayet iyi biliyoruz. Bugün akıllarınca bizi tedip etmek için terör örgütlerinin sırtını sıvazlayanlar, yarın aynı kuyuya kendileri düşeceklerdir. Dün mecliste konuşma yapıyorlar siyasi partilerin başkanları. Bir tanesi iç savaştan bahsediyor. Terör örgütü arkasında. Çıkmış ikide bir Dolmabahçe Mutabakatı'ndan bahsediyor. Ne Dolmabahçe Mutabakatı ya? Nereden çıkmış böyle bir şey? Böyle bir mutabakat falan söz konusu değil. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır. Bugün bize yöneltilen eleştirileri biz yarın onlara bilmiyoruz ama şurası bir gerçek ki içinde bulunduğumuz zor şartlarda insani ölçüleri kaybetmeyen bir millet olarak asla onlar gibi zalim olmayacağız. Çünkü biz insanı, yaradılmışların en şereflisi olarak gören bir inancın mensuplarıyız."

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından protokol üyeleriyle birlikte dev tesis ve tamamlanan diğer yatırımların açılış kurdelesini kesti.EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Mesaiye devam

2 Mesaiye devam

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

3 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Şehzadelerden anlamlı kampanya

4 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

5 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

6 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Nerede hareket

7 Nerede hareket...

Hükümetleri halk kuracak

8 Hükümetleri halk kuracak

Korkutmaya çalışıyorlar

9 Korkutmaya çalışıyorlar

Trabzonspora nazar değdi

10 Trabzonspor'a nazar değdi


SIRADAKİ HABER