HaberlerSamsun haberBunun adı; fiyasko! 'Geldiğimize pişman olduk'

Bunun adı; fiyasko! 'Geldiğimize pişman olduk' - Samsun haber

Samsun Tarım Fuarı'nda stand açan firmalar, tanıtım, ulaşım ve yerleşim anlamında eksiklikler olduğunu ifade etti. Manavoğlu Makina Genel Müdürü Mehmet Manav, 'Bu fuara geldiğime pişman oldum çünkü başka bir firmanın vitrini bizim standımızın önünü kapatıyor. Fuar yetkililerine durumu bildirdik ama ilgilenmediler' dedi.

Bunun adı; fiyasko! 'Geldiğimize pişman olduk'

Bu yıl 3.sü düzenlenenSamsun Tarım Fuarı'na katılan firmalar eksikliklerden yakındı. Fuar organizasyonunu 'Fiyasko' olarak nitelendiren bazı firma sahipleri, "Geldiğimize pişman olduk" dedi.

Firma sahipleri özellikle tanıtım, ulaşım ve fuar içi yerleşim konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

Samsun TSO'dan mesajla çağrı

SENEYE GELMEM

Manavoğlu Makina Genel Müdürü Mehmet Manav, Samsun'da ikinci kez Tarım Fuarı'na katıldığını belirterek, "Kendi imalatımız ürünleri satan ve Samsun'a Sakarya'dan gelen firmasıyız. Biz TÜYAP'ın Bursa'daki fuarına 10 yıldır katılıyoruz, Samsun'da 20 yıldır bayilerimiz bulunuyor. Müşteri bizi burada görerek güven kazanıyor ancak burada bazı hoş olmayan durumlarla karşılaştık. Seneye benzer durum yaşanırsa bir daha gelmeyeceğim. Eğer ilk gün gelmiş olsaydım, hiç gelmeden gidebilirdik ama ipleri tamamen koparmamak için yapmadık. Firmaların da duyarlı olması gerekli, biz burada bir başka standı olan firmaya zarar vermemek için adeta titriyoruz. Biz buraya ürünlerimizi tanıtmak için geliyoruz. Umarım bir dahaki sefer düzelir" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, destek istedi

AFİŞ ASMAKLA FUAR YAPILMIYOR

Hasatsan firması Samsun Çarşamba Bayi Müdürü Hayrullah Torgut ise, geçen seneki fuarın daha kalabalık olduğunu vurgulayarak, "Reklam her yerde lazım, üreticinin bilinçlenmesi ve makineleri görmesi için geldik. Geçen yıl fuar daha kalabalıktı, bu sene sanırım organizasyonla ilgili sıkıntı var. Elektrik direklerine afiş asmakla fuar yapılmıyor. Muhtarları, ziraat odalarını toplayıp bir proje oluşturmaları gerekiyordu. Köylere otobüs gönderilebilirdi, camilerde ilan verilebilirdi. Önemli olan halkı buraya getirmek, fuar yapmak değil. Halkı fuar hakkında bilgilendirmek gerekli. Örneğin Giresun'dan buraya çiftçiler gelebilirdi ama yeterli tanıtım yapılmadı. İnsanlara ulaşım sağlanmadı. Bafra'dan bile katılım yeterli değil. Önceki gün hiç kalabalık yoktu" sözlerini kaydetti.

KONFERANSA 3 KİŞİ KATILDI

Fuar tanıtımının ytersizliğinden yakınan Hasan Kurt ise, şu ifadelere yer verdi: "Lassa adına stand açtık. Yoğunluk çok iyi değildi, beklentimizin altında katıldı. Reklamın ve tanıtımın daha iyi ve geniş çaplı olması gerekirdi. Fuarı bilmeyen insan çok. Buraya insanlar iş için değil, gezmek için gelmiş. Gerçek çiftçiye ulaşamadık. Biz buraya satış için gelmedik, insanları bilgilendirmek için geldik. Konya'dan ziraat mühendisi personelimiz tarım teknikleri ve iyi lastik kullanımı hakkında konferans vermek için geldi, o konferansa 3 kişi katıldı."

Berk ASKAR

samsun haber tüyap  


SIRADAKİ HABER
}