Haberlerİzmir Haberleriİtfaiyecilerin müsabakasında dostluk kazandı

İtfaiyecilerin müsabakasında dostluk kazandı - İzmir Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 16 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen İtfaiye Yangın Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası unutulmaz görüntülerle sona erdi. Büyükşehirin kadın takımı, motopomp yarışında madalyayı 1 saniye farkla kaçırdı.

İtfaiyecilerin müsabakasında dostluk kazandı

İzmir'de nefeslerin tutulduğu 4 günlük İtfaiye Yangın Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla gerçekleşen şampiyonanın ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan'ın ev sahipliğindeki törende konuşan Uluslararası Yangın ve Kurtarma Sporları Federasyonu İcra Komitesi Başkanı Andrey Kalinin, 'İzmir'deki misafirperverlik ve sıcakkanlılık için çok teşekkür ediyoruz. İtfaiye spor yarışlarında kimse kaybetmez, dostluk kazanır. Bu şampiyonada altın harflerle 'dostluk' yazıldı' diye konuştu.
Uzun yıllardır bu alanda dünya rekorlarına imza atan Doğu Avrupa ülkeleriyle yarışan İzmir Büyükşehir Belediyesinin itfaiyecileri de İzmir'deki şampiyonada önemli deneyimler kazandı. Kadın itfaiye takımı, son gün gerçekleşen motopomp yarışında 1 saniye farkla madalyayı kaçırdı. Nefes kesen mücadelenin son gününde Belarus'un ardından 30.41 saniye ile 4. olan kadın itfaiye takımında Mucize Kara, Mürivet Atik, Canan Ay, Pelin Parlak, Ayşenur Taşlı, Simge Olçun, Rüveyda Kara Zeynep Limon ve Hanife Çardak yer aldı. Motopomp yarışlarında birinciliği 26.83'lük derecesiyle Çekya, ikinciliği ise 29.01 derecesiyle Kazakistan elde etti. Erkeklerde ise birinci Belarus, ikinci Rusya, üçüncü ise Moğolistan oldu.
Ödül gecesinin sonunda, hava fişek gösterisi ile birlikte bayrak devir teslim töreni gerçekleşti. 2018'de gerçekleşecek olan İtfaiye Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası için bayrak Türkiye'den Slovakya'ya geçti. Şampiyona bayrağını Slovakya İtfaiye Heyeti teslim aldı.

İtfaiyecilerin müsabakasında dostluk kazandı

SIRADAKİ HABER
}