HaberlerEskişehir HaberleriEskişehirli öğretmenler yeni çalışma kitaplarını tanıttı

Eskişehirli öğretmenler yeni çalışma kitaplarını tanıttı - Eskişehir Haberleri

Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Yasin Kavurk ve Yusuf Yıldırım, güncellenen öğretim programlarına uygun 5. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için öğrenci çalışma kitabı hazırladı.

Eskişehirli öğretmenler yeni çalışma kitaplarını tanıttı

Orgeneral Halil Sözer Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmeni Yasin Kavurk ve Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Yusuf Yıldırım, 5. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için öğrenci çalışma kitabı hazırlayıp yayınladılar. Hazırladıkları kitabı tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen'i ziyaret eden öğretmenler, bir açıklama yaptılar. Öğretim programının bilişim teknolojileri ile yazılım dersinin uygulamalı olarak yürütülmesine vurgu yapan Kavurk ve Yıldırım, 'Bakanlığımızın ve toplumumuzun bilişim teknolojileri alanına ilişkin ilgi ve beklentisi büyüktür. Bu beklentilerin kaynağında 21. yüzyıl dijital dünyasının ihtiyaç duyduğu bireylere kazandırılması gereken beceriler yatmaktadır. 21. yüzyıl becerileri, dijital teknolojilerin en yoğun şekilde kullanıldığı için en verimli şekilde Bilişim Teknolojileri ve yazılım, ders süreçlerinde kazandırılabilmektedir. Güncellenen öğretim programı ile bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin uygulamalı olarak yürütülmesi esastır. Öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerilerini kullanma yönündeki beklentilerinin karşılanması, ders öğretmenlerimize öğretim programına uygun etkinlik örnekleri sunmak amacı ile Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıflar Öğrenci Çalışma Kitabımızı hazırladık' dediler.
Çalışma kitabının içeriği hakkında bilgiler veren Kavurk ve Yıldırım, 'Çalışma kitabımız, 5. sınıf öğrencilerimizin 21. yüzyıl öğrenme yani eleştirel, algoritmik, bilgi işlemsel düşünce, iletişim ve işbirliği; okuryazarlık yani bilgi, medya, teknoloji okuryazarlığı; yaşam yani esneklik, girişimcilik, sosyal, üretkenlik, liderlik gibi becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacak, etkinliklerle zenginleştirilmiş çalışma ve okuma yapraklarından oluşmaktadır' ifadelerine yer verdiler.
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, bu önemli çalışmalarından dolayı öğretmenleri tebrik ederek, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıflar Öğrenci Çalışma Kitabı'nın tüm öğrenci ve öğretmenlere yararlı olmasını diledi.

SIRADAKİ HABER
}