HaberlerAntalya HaberleriYöreler Renkler Festivali sona erdi

Yöreler Renkler Festivali sona erdi - Antalya Haberleri

Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü gerçekleştirdiği Yöreler Renkler Festivali Rusya' gecesiyle sona erdi.

Yöreler Renkler Festivali sona erdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renkler Festivali'nin kapanış gecesine katıldı. Rusya Dostluk ve Kültür Derneği'yle düzenlenen gecede konuşan Dernek Başkanı Marina Sorokino, 'Antalya'yı çok seviyorum. İkinci memleket oldu. Antalya'da çok büyük kalp var. Herkes birbiriyle beraber ve mutlu. Ümit Uysal ve Muratpaşa Belediyesi o kadar güzel projeler yapıyorlar ki kendilerine teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Komşumuz Rusya
Başkan Uysal ise Muratpaşa'da yaşayan Rusların artık kent yaşamının bir parçası olduğunu söyledi. Bunun aynı zamanda Antalya'ya, Muratpaşa'ya bir değer kattığını dile getiren Başkan Uysal, 'Birçok Rus komşumla sohbet ettiğimde, gençliklerin o inanılmaz tutkusu ve barış arayışının onları buraya getirdiğini gördüm. İnsanların üzerinde uzlaşamayacağımız hiçbir alan yoktur. Yeter ki, kültüre, sanata, insana her şeye kıymet verilsin. Biz de Muratapşa'da bunu ne kadar hayata geçirirsek o kadar dünyaya güzel bir örnek sunmuş oluruz' dedi.

Gelecek yıl Almanya
Başkan Uysal, Rusya ve Ukrayna gecelerin ardından gelecek yıl festivale, Almanya'nın ekleneceğini belirterek 4'üncü Yöreler Renkler Festivali'nde buluşmak dileğiyle konuşmasını tamamladı. Gecenin sonunda Başkan Uysal, Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokino'ya plaketlerini sundu.

Muhtarlardan teşekkür
Yöreler Renkler Festivali'nin kapanış gecesi Muratpaşa muhtarlarını da biraraya getirdi. Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan ve muhtarlar, aynı zamanda barış, dostluk ve kardeşlik festivali olan Yöreler Renkler Festivali dolayısıyla Başkan Uysal'a teşekkür plaketi takdim etti.

Yöreler Renkler Festivali sona erdi

SIRADAKİ HABER
}