HaberlerDiyarbakır HaberleriHani Belediyesinden üçüncü hizmet anketi çalışması

Hani Belediyesinden üçüncü hizmet anketi çalışması - Diyarbakır Haberleri

Hani Belediyesi tarafından hazırlanan hizmet anketleriyle, caddelerin ışıklandırılması modeli ile Hükümet Caddesinin isminin değiştirilmesi veya aynı kalıp kalmaması noktasındaki tercihi halka soruldu.

Hani Belediyesinden üçüncü hizmet anketi çalışması

Büyük ve kapsayıcı proje çalışmalarıyla ilçenin geri kalmışlığının izlerinin silinmeye başlandığı Hani, Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında alt yapı ve diğer çalışma alanlarında tüm hızıyla devam ediyor. Hani Belediyesi tarafından hazırlanan hizmet anketleriyle, caddelerin ışıklandırılması modeli ile Hükümet Caddesinin isminin değiştirilmesi veya aynı kalıp kalmaması noktasındaki tercihi halka soruldu. Çalışmalar kapsamında yollar yenileniyor, yapılan çevre yolları ana caddeyle birleşiyor. Daha önce tek caddesi olan ilçede, belediye öncülüğünde yapılan çalışmalar neticesinde, ilçeye iki çevre yolunun inşası, ilçede yaşanan trafik sıkıntısını da bitirmiş olacak.
Vatandaşlar ve çarşı esnafı, Hani Belediyesince yürütülen hummalı çalışmalarla ilçeye kazandırılmaya çalışılan modern görünümden memnuniyet duyuyor. Hanililer, yaklaşık 4 kilometrelik şehir geçiş yolları ile yeni çevre yollarının inşası, Salih Beg Caddesi'nden itibaren Ayn-Kebir Meydanı ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı arasına kadar olan bin 500 metrelik alanların prestij cadde projesi kapsamında yenilenmesi, 15 Temmuz Milli İrade Parkı ile birleştirilip ilçeye görkem katacak saat kulesi yapımı, elektrik hatlarının yerin altına alınması, meydan, kaldırım ve yol yenileme ile estetik aydınlatma çalışmalarının sürdürülmesinden duydukları mutluluğu ifade ederek, ailece huzur içinde ilçede hareket edebilecekleri, ilçeyi daha estetik ve modern günlerin beklediğine inandıklarını kaydetti.

Hani, katılımcı belediyecilik anlayışıyla tanışıyor
Hani Belediyesi tarafından hazırlanan hizmet anketleriyle, caddelerin ışıklandırılması modeli ile Hükümet Caddesinin isminin değiştirilmesi veya aynı kalıp kalmaması noktasındaki tercihi halka soruldu. Ankette, 'Yapımı devam eden prestij cadde projesinde kullanılacak aydınlatılma modeli nasıl olsun?' sorusu ile 'Hükümet Caddesinin isminin değiştirilmesini istiyor musunuz? Değiştirilmesini istiyorsanız, yeni ismi sizce ne olsun?' soruları, vatandaşların ve ilçe esnaflarının verdiği cevap ile netlik kazandı. Vatandaşlar, Hani Belediyesince hazırlanan hizmet anketleri için şunları ifade etti:
'Birbirinden güzel aydınlatma görselleri var ve bizde kanaatimizi kullanabiliyoruz. Kayyum Belediye Başkanı göreve başladığında da yine anket çalışması yapılmıştı. Belediye tarafından hangi hizmetlerin yapılmasını istediğimiz, bizlere sorulmuştu. Yapılan hizmetlerde bizlerin de görüşlerinin alınmasına ilk defa şahit olmaya başladık. Bizim görüşlerimizi de dikkate aldığı için Hani Belediyesine teşekkür ediyoruz.'

'Hani'de gözle görülür bir değişim var'
Belediyeye kayyum ataması yapılmasıyla ilçenin hizmetle tanıştığını vurgulayan vatandaşlar, yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşın parasının vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünü söyleyerek, 'Hani'de gözle görülür bir değişim var. Yollar, altyapının yenilenmesi, caddelerin ışıklandırılması gerçekten ilçeye ayrı bir hava katacak. Hizmetleri için Hani Belediyesine teşekkür ediyoruz' dedi.

'Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor'
Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı ise, 'Kamu kaynaklarını ve belediye imkanlarını, kuruşu kuruşuna güzel hizmetlere layık Hani halkıyla en güzel ve kapsayıcı şekilde buluşturmaya, katılımcı belediyecilik anlayışı çerçevesinde bu türden anket çalışmalarıyla vatandaş ve hizmet odaklı projeler ekseninde yeni hizmet projelerinin de oluşturulmasına, vatandaşların görüş ve taleplerinin belediyenin çalışma programına sac ayak oluşturması odağında tercihlerin sorulmasına devam edileceğini' diye konuştu.

Hani Belediyesinden üçüncü hizmet anketi çalışması

SIRADAKİ HABER
}