Haberlerİstanbul HaberleriMalltepe'de kapalı pazar yerinin temeli atıldı

Malltepe'de kapalı pazar yerinin temeli atıldı - İstanbul Haberleri

Maltepe Belediyesi, Bağlarbaşı Mahallesi'ne modern, kapalı bir pazar yeri kazandırmak için kolları sıvadı. 4 bin750 metrekarelik alanda inşa edilecek pazar yerinde, 3 bin 750 metrekarelik alanın üstü kapatılacak.

Malltepe'de kapalı pazar yerinin temeli atıldı

Pazar yeri temel atma çalışmalarına katılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, alandaki beton dökme çalışmalarına ise bizzat yardımcı oldu. Burada kısa bir açıklama yapan Kılıç, 'Semt pazarları, bu toplumun uzun yılardır önemli ihtiyaçlarından birine cevap veriyor. Ancak, özellikle İstanbul'da hızla gerçekleşen yapılaşma, binaların giderek artması önceleri insanların rahatça alışveriş yaptığı pazar yerlerinin yetersiz kalmasına sebep oluyor. Halkımızın taleplerine dönük olarak özellikle Maltepe'deki pazar yeri ihtiyacına bizzat müdahale ederek, daha modern, insanların kolaylıkla ulaşabileceği pazar alanları kurmak için kolları sıvadık. Burada müjdesini verdiğimiz kapalı pazar alanımız, Bağlarbaşı mahallesi sakinlerine ve Maltepemize hayırlı olsun' diye konuştu.
7/24 güvenlik kontrolü
Toplamda 4 bin 750 metrekare alanda inşa edilen pazar yerinde, 3 bin 750 metrekarelik alanın üstü kapatılacak. Homojen bir aydınlatma sistemi ile ses sitemi kurulacak ve güvenlik kameralarıyla 7/24 takip edilecek pazar yerinin etrafında ise yeşillendirme, ağaçlandırma ve çiçeklendirme ile peyzaj düzenlemesi yapılacak. Bölgede ayrıca 220 metrekarelik müştemilat binası planlanırken, buraya zabıta karakolu, kafeterya ve tuvaletler inşa edilecek.

Malltepe’de kapalı pazar yerinin temeli atıldı

SIRADAKİ HABER
}