HaberlerMuş HaberleriBulanık'ta 188 kilogram Hint keneviri ele geçirildi

Bulanık'ta 188 kilogram Hint keneviri ele geçirildi - Muş Haberleri

MUŞ (İHA) – Muş'un Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 188 kilo 300 gram Hint keneviri ele geçirildi.

Bulanık'ta 188 kilogram Hint keneviri ele geçirildi

Muş'un Bulanık Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğince son yılların en büyük uyuşturucu operasyonu yapıldı. Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğünce özel kurulan ekipler tarafından takip edilen S.B. isimli şahıs, C.G. isimli şahsa 3 kilo 300 gram uyuşturucu satarken suçüstü kıskıvrak yakalandı. Yakalanan şüphelinin Bulanık nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu S.B. olduğu tespit edildi. S.B.'nin evinde yapılan detaylı aramada evin gizli bölümlerinde zulalanmış 185 kilogram Hint keneviri ele geçirildi. Operasyonda toplam 188 kilo 300 gram Hint keneviri ele geçirildi.
Çökertilen uyuşturucu çetesinin üyeleri, sorgulamak üzere Bulanık Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada ifadeleri alınan şahıslar, çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklandı.
Operasyonun, Bulanık Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğince ilde yapılan en büyük uyuşturucu operasyonu olduğu öğrenildi.

'Bulanık'ta zehir tüccarlarına geçit yok'
Konu ile açıklama yapan Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, 'Aylık güvenlik toplantısında Bulanık'ta ilk defa dev bir uyuşturucu operasyon gerçekleştirerek satış esnasında şahıslar yakalanmıştır. Zehir tüccarlarına gereken cevabı çok güzel bir şekilde verildi. Zehir tüccarları çocuklarımızı zehirleyecekleri esnada ilçe emniyet mensupları geçit vermedi. Bu konuda Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Özellikle 7-24 görev başında olan bütün arkadaşlarımın bu dev operasyonda gösterdikleri başarılarını yürekten kutluyorum. Polislerimiz ilçede huzuru sağlamak adına burada hizmet yürütüyorlar hepimiz onlara destek çıkalım. Yakalanan şahıslar adli mercilere sevk edilerek cezaevine gönderilmiştir' dedi.

Bulanık’ta 188 kilogram Hint keneviri ele geçirildi

SIRADAKİ HABER
}