Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Erdoğan: 'Para cıva gibidir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zagreb'de gerçekleştirilen Hırvatistan-Türkiye İş Forumu'da yaptığı konuşmada, 'Ekonomide bir kaide var, para adeta bir cıva gibidir. Cıva kendine uygun zemini bulur oraya doğru kaçar. Para da öyledir. Kendine uygun zemin neredeyse oraya doğru kaçar' dedi.

Erdoğan: 'Para cıva gibidir'

Finansın yönetiminin farklı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ekonomide bir kaide var, para adeta bir cıva gibidir. Cıva kendine uygun zemini bulur oraya doğru kaçar. Para da öyledir. Kendine uygun zemin neredeyse oraya doğru kaçar. Onun için finansörler veya finans yöneticileri çok da insaflı değildir. Kendileri için uygun zemin neredeyse oraya doğru kaçarlar. Biz siyasilere düşen de bu uygun zemini hazırlamaktır. Biz bu uygun zemini hazırlarsan finansör de girişimci de oraya doğru koşacaktır' dedi.

'BÜROKRASİDE EN BÜYÜK RAKİBİM BÜROKRATİK OLİGARŞİDİR'
'2006 yılında ikili ticaret hacminin 270 milyon dolarken şimdi krizlere rağmen 355 milyon dolar civarındayız. Ama hedef artık 1 milyar dolar. Önümüzdeki, 5 yıl içinde 1 milyar dolarına yükseltme siyasi iradesini ben mevkidaşımla gördüm. Bu hedefe beraber yürüyeceğiz' diyen Erdoğan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
'Benim bürokraside her zaman en büyük rakibim bürokratik oligarşidir. Siyasiler bürokratik oligarşiyi mağlup ettikleri oranda başarılı olurlar. Buna inanıyorum. Eğer bürokratik oligarşiye aşamazsanız bugün git yarın gel. Bununla karşılaşırsınız.'
Erdoğan, Türkiye'ye geçtiğimiz yıl yapılan doğrudan uluslararası yatırım tutarının 16 buçuk milyar dolar olduğunu ve daha önce 22 milyar doları yakaladıklarını ve tekrar yakalanacağını hatta aşılacağını ifade ederek, 'Ülkemizdeki toplam uluslararası yatırım tutarı 165 milyar doların üzerindedir' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Veee Samsunspordan resmi açıklama

2 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunspordan gollü prova

3 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

4 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

5 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Yönetim Kalparla görüştü mü

6 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

İyi seyirler

7 İyi seyirler...

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Samsunlular her şeyin farkında

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Samsunlular her şeyin farkında'

Fuar amacına ulaştı

10 Fuar amacına ulaştı


SIRADAKİ HABER