HaberlerGümüşhane haberGümüşhane'nin yüksekleri beyaza büründü

Gümüşhane'nin yüksekleri beyaza büründü - Gümüşhane haber

Gümüşhane'de hafta sonu gerçekleşen yağmur yağışının ardından hava sıcaklığının aşırı düşmesiyle birlikte şehir merkezini saran yüksek zirveler gece beyaza büründü.

Gümüşhane'nin yüksekleri beyaza büründü

Eylül ayında oldukça sıcak günler geçiren Gümüşhane, ayın son günleri ve Ekim ayının ilk günlerinde yağmur ve birdenbire düşen hava sıcaklığı nedeniyle serin havayla tanıştı.
Hafta boyunca gündüzleri 25 dereceye kadar ulaşan hava sıcaklığı son günlerde özellikle geceleri 4 dereceye kadar düştü. Hava sıcaklığındaki ani ve sert düşüşün sebebi ise bugün sabah saatlerinde gün ağarınca anlaşıldı.
Şehrin çevresinde bulunan Abdalmusa, Zigana, Çakırgöl, Kazıkbeli ve Taşköprü zirveleri beyaza büründü. Sabahın ilk saatlerinde sis bulutunun sıyrılmasıyla birlikte beyaz zirveler yüzünü gösterirken, bölgelerde bulunan vatandaşlar bu anı cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Hava sıcaklığının birkaç gün boyunca özellikle geceleri aşırı derecede düşmesi beklenirken, hafta sonuna doğru hava sıcaklığının yeniden mevsim normallerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Gümüşhane’nin yüksekleri beyaza büründüSIRADAKİ HABER
}